Anasayfa / FLAŞ HABER / American Hospital The Bodrum Cup’ta sıradaki hedef Gümüşlük

American Hospital The Bodrum Cup’ta sıradaki hedef Gümüşlük

Bu yıl, 31’inci yılını kutlayan The Bodrum Cup’ın 24 Ekim’de başlayan, kıyasıya mücadeleye ev sahipliği yapan Metro Etabı, HIZIR 1 ekibinin galibiyetiyle sonuçlandı. 25 Ekim’de Opet Etabı için Kissebükü’nden çıkan  yarışçı teknelerin  hedefi  ise Gümüşlük .

Amerikan Hastanesi’nin isim sponsorluğu ve Yalıkavak Marina’nın ana sponsorluğuyla bu sene 31’inci yılını kutlayan The Bodrum Cup’ın rekabet dolu yarışları  Opet Etabı’yla devam ediyor.

Kissebükü – Gümüşlük arasını kapsayan Etab’dan bir gün önce yapılan yarışı kazananı, HIZIR 1 adlı tekne oldu. Yelkenliler,   15 mil uzunluğundaki rotada birincilik için Kissebükü – Gümüşlük arasında yelken basıyor.

Era Bodrum Yelken Kulübü tarafından başlatılan The Bodrum Cup, dünyanın dört bir yanındaki yelken sporcularını ve meraklılarını Bodrum’da bir araya getiren uluslararası bir deniz festivalidir. Güneşe dayalı turizm algısını değiştirerek rüzgârı tercih nedeni yapan The Bodrum Cup, aktif olarak koylar hakkında farkındalık yaratmanın yanı sıra birçok sosyal sorumluluk projelerinde de yer alıyor. Organizasyon, bu yıl 180’den fazla yat, 1.500’den denizci ve 10.000 katılımcıya ulaştı.

Mavi yolculuğun saklı kalmış lezzetleri profesyonel ve amatör aşçıların elleriyle yeniden keşfedildi

Tam 31 yıldır Türkiye turizmine önemli katkılar sunan Akdeniz’in en büyük deniz festivali The Bodrum Cup, mavi yolculuğun lezzetlerini günümüze ulaştıran Mavi Yolculuk Mutfağı Yemek Yarışması’nı bu yıl da gerçekleştirdi. Profesyonel ve misafir olmak üzere iki kulvarda düzenlenen yarışmanın birincileri sırasıyla SILA ve TRIPPIN ekipleri oldu.

 

American Hospital The Bodrum Cup sosyal medya linkleri:
Instagram: https://www.instagram.com/bodrumcup/
Facebook: https://www.facebook.com/BodrumCup/
Twitter: https://twitter.com/BodrumCup

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

DENİZLERİ KORUMAYA EVİNİN ÖNÜNDEN BAŞLA!

  TURMEPA öncülüğünde temizlik seferberliği “Uluslararası Kıyı Temizliği (International Coastal Cleanup – ...