Anasayfa / FLAŞ HABER / ALİ ÖZTÜRK BODRUM BELEDİYE BAŞKANLIĞI İÇİN ADAY ADAYI

ALİ ÖZTÜRK BODRUM BELEDİYE BAŞKANLIĞI İÇİN ADAY ADAYI

Bodrum Belediyesi CHP Meclis Üyesi Harita ve Kadastro Mühendisi Ali Öztürk,  Bodrum Belediye Başkanlığı için aday adaylığını düzenlediği bir basın buluşmasıyla açıkladı. Bodrum Belediyesi Trafo Cafe’de yapılan basın açıklamasına çok sayıda CHP üyesi ve vatandaşlar da katıldı.

Bodrum’un geleceği için adaylığını açıkladığını söyleyen Ali Öztürk, Bodrum için 48 ayrı başlıkta topladığı projelerini bir kitapçık haline getirerek medya ile paylaştı.

Kendisi de Karaova-Der Başkanı olan Ali Öztürk, BODRUM BİRLİKTE YAPABİLİRİZ, başlığıyla hazırlanan projelerin her birini bir Sivil Toplum Kuruluşu ile birlikte geliştirip hayata geçireceklerini söyledi.

Trafo Cafe’de bir sunum eşliğinde yapılan proje tanıtımının ardından beraberindekilerle birlikte CHP Bodrum İlçe Başkanlığı’na giden Ali Öztürk, burada adaylık başvurusunu yaptı.

 

Bodrum Belediye Meclis Üyesi Ali Öztürk yaptığı konuşmada şunları söyledi:

 

“Bizim ekip olarak çok inandığımız bir söz var. O sözü bu projeleri kaleme alırken kendimize ilke edindik. Şöyle dedik birbirimize; İyi bir fikrin yoksa iyi bir ürün olmaz.

Bodrum’u biliyoruz. Bodrumlu’yu tanıyoruz. Siz de beni biliyorsunuz,  Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclis üyesiyim. Bodrum’un her bir sorununu, her bir ihtiyacını çok iyi biliyorum. Görev yaptığımız süreçte çözdüklerimiz oldu, çözeceklerimiz var. Bunların yanında dediğimiz gibi hayallerimiz var. Hepsini herkese sorduk, herkesle paylaştık.

Damdan düşenin halinden damdan düşen anlar dedik. Bir sorun gördüysek çözümünü o damdan düşeni bulup onunla konuştuk.

 

HER BİR PROJEMİZDE BİR STK İMZASI DA OLACAK

 

Sivil Toplum Kuruluşlarıyla görüştük, konuştuk. Sokağın talebine onlarla birlikte baktık. Şunu çok iyi bilmenizi isterim ki, hiç bir sorunun parçası olmadık, çözüme odaklandık. Sloganlaştığı için söylüyorum BU DAHA BAŞLANGIÇ. Burada altına imzamızı koyduğumuz her şey hayata geçerken yanında mutlaka bir STK olacak.

Çözümü birlikte bulacağız, getirip size sunacağız. Sonra biz olacağız ve sözümüzü tutacağız. Size sözümüz şudur: Birlikte yapabiliriz. Ne yapacaksak ancak ve ancak birlikte yapabiliriz.

 

SORUNUN DEĞİL ÇÖZÜMÜN PARÇASI OLACAĞIZ.

 

Sorunun kaynağı başka başka olabilir ama çözümün kaynağı belli: Biziz. Bugüne kadar yaptıklarımızı bundan sonra kat be kat yapmak istiyoruz. Fark etmişsinizdir burada da sorunları değil çözümleri paylaşmak istedik. Bu daha ilk adımımız, burada birlikte atıyoruz. Burada yazılanlar yapılacakların yanında hiç kalacak, emin olun.

Sayfalarca yazabilir, saatlerce anlatabilirdik. Bunun yerine günlerce, aylarca çalışmayı seçelim istedik. Bazı projelerimiz var, belki de yıllarca sürecek ama sözümüz söz, bitecek. Siz el verirseniz biz diyoruz ki, birlikte yapabiliriz.

Siz gönlünüzü verin, biz gecemizi gündüzümüzü verelim.

Siz el verin, biz emeğimizi verelim.

Siz bir kişi gelin, biz bin kişi yürüyelim.

 

DÜNYANIN RENKLERİ BODRUM’DA GÖKKUŞAĞI OLACAK

 

Bodrum dünyanın en renkli kenti. Tatil için gelenler kadar yaşamak için de burayı seçen binlerce yeni hemşerimiz var. Hepsi kendi rengini getirdi buraya.

Bodrum’un köylerinden Bitez’inden, Turgutreis’inden binlerce doğma büyüme hemşerimiz var. Onların da bir rengi var. Aynı coğrafyada buluştu bu renkler.

Burada olanla buraya gelen bir bahçeyi paylaştılar. Başka başka fidelerin köküne aynı suyu verdiler. Şimdi de aynı ufka bakıyoruz.

Şöyle bir düşünün istiyorum, çocuğumuz doğduğunda eşe dosta haber verirken, ne diyoruz? “İstanbul’a geldi, Ankara’ya geldi, Bodrum’a geldi” demiyoruz. Dünyaya geldi diyoruz. Bu yüzden dünyayı ama bütün dünyayı huzurla, barışla yaşanır bir yer yapalım istiyorum. Bunun için kendi toprağımızdan başlayalım istiyorum.

Başka başka yerlerde doğsak bile burada yaşamak istiyoruz. Herodot da hemşerimiz, Halikarnas Balıkçısı da. Matematikçi Thales de hemşerimiz Neyzen Tevfik de. Onları birbirinden kim ayırabilir ki? Tıpkı bizim gibi. Hepimiz buradayız, bizi birbirimizden kim ayırabilir ki? Ama kimin birleştirdiğini biliyoruz. Bizi bu deniz birleştiriyor. Bu kale birleştiriyor. Şuradaki Bardakçı Koyu birleştiriyor… Biraz yol gittiğimiz Akyarlar birleştiriyor.

 

İKTİDARIN YEREL YÖNETİMLERİ KENDİ BAKSIN

 

Türkiye’yi boğan, insanımızı yoksullaştıran şartlar ortada. Kimse inkar etmesin, her ağacın kurdu özündedir. Sen iktidarsan önce kendine bakacaksın. Kendi belediye başkanlarına bakacaksın. Ağlaya ağlaya gittiler. Utanmadan güle oynaya gidenleri de oldu. Tek bir soruşturma görmeden  bu işten yırttık, diye sevinenleri biliyoruz. Hafriyatlardan kamyon kamyon, milyon milyon götürenleri görüyoruz. Utanmaları yok. Ama çok şükür bizim alnımız açık.

Bu yüzden şeffaf olacağız, buradan baktığınızda belediyenin kör kuruşunu göreceksiniz. Size soracağız, sesimizi nerede olursanız olun duyacaksınız. Aynı şekilde siz nereden seslenirseniz, biz orada olacağız.

Büyük kentlerdeki gündelik yaşam koşulları bu iktidar tarafından baskılandıkça insanımız nefes alacak yer olarak burayı seçiyor. Yıllarca göç veren Bodrum şimdi göç alan kentlerin başında geliyor.

 

BURADA BULUŞTUK, BİRLİKTE ÜRETECEĞİZ

 

Değerli topraklarımız çok değerli insanlarla buluşuyor, tanışıyor. Şimdi sıra birlikte üretmeye geldi. Bu hayali gerçekleştirmek için aday oluyorum. Onların da sesini duymak için aday oluyorum.

Bir emekli öğretmenimizi bir sahil kasabasına değil yine tahta başına davet ediyorum. Gelin Halikarnas Akademisi’nde çocuklarımıza bir matematik problemini çözmeyi öğretirken aslında Türkiye’nin geleceğini çözdüğümüzü bilelim. Eğitimi getirdikleri hal ortada… Üniversite sınavlarında çocuklarımız tel tel dökülüyor. Biz burada onları tek tek toplayacağız, sımsıkı bir orman yapacağız.

 

HER MAHALLE BİR SANAT DALININ MERKEZİ OLACAK

 

Mustafa Kemal Atatürk’ün bir sözü daha var, sanki bizim için söylenmiş. “Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir. “

O sanatçıların çoğu artık burada. Biz biliyoruz, tanıyoruz. O yüzden her bir mahallemizi bir sanat dalının merkezi yapalım istiyoruz. Sanatçılarımızın isimlerini arkalarından sokaklarımıza değil, bugünden akademilerimize verelim istiyoruz. İşte bu yüzden “Birlikte Yapabiliriz” diyoruz.

Bodrum için adayım, Bodrumlu için adayım. İstanbullu, Ankaralı, İzmirli için adayım. Güreceli, Karaovalı… Gümüşlüklü, Ortakentli için adayım. Her bir sokağımız, her bir bağımız-bahçemiz için adayım.

 

TEMEL İLKEMİZ SOSYAL DEMOKRAT BELEDİYECİLİK

 

Zeytinimiz mandalinamız, incirimiz domatesimiz için adayım. Herkes için, her şey için yapılacak bir şey var biliyorum, onun için adayım.

Daha iyi yaşamak için adayım. Ama şunu çok iyi biliyorum ki sizinle birlikte adayım. Bir yelkenimiz olacaksa rüzgarını sizden alacak.

İlkelerimiz var. Sosyal demokrat belediyeciliğin halk için ne anlam ettiğini biliyoruz. Halka bir gelir kapısı olarak bakmayacağız. Yoksulun yoksunun yanında olacağız. Aracıları, tefecileri, rantçıları aramızdan çıkaracağız. Kendi domatesimizi önce biz yiyeceğiz. Bakanlıklar eliyle kıyıları yağmalayanları değil, bir küçücük kıyıda hemşerisine, misafirine bir zeytinyağlı yapan küçük turizmcimizi destekleyeceğiz.

 

TURİZMİMİZ İÇİN, ESNAFIMIZ İÇİN ADAYIZ

 

Yüzbinlerce boş yatağı değil, belki de on binlerce nitelikli yatağı destekleyeceğiz. Sadece sezonda iş yapıp 12 ayın maliyetini çıkarmaya çalışanı değil; burayı bütün yıl yaşatan esnafımızı tercih edeceğiz.

İşte bizi görüyorsunuz, buraya hayallerimizle geldik, buradan partimize, Cumhuriyet Halk Partimize sizinle gitmek istiyorum. Gelin bana eşlik edin gidelim adaylık başvurumuzu hep beraber yapalım. Bu yola birlikte çıkalım.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

BODRUM’DAN SAMSUN’A YELKENLE

“Türk Kadının 100.yıl seyri” ve sloganımız; “Sözde değil, Özde izindeyiz”. Deniz Tutkusu ...