Anasayfa / FLAŞ HABER / ABROMOVİÇ’İN YATI BODRUM’A SIĞINDI

ABROMOVİÇ’İN YATI BODRUM’A SIĞINDI

Yunanistan’ın Kos adasına giderken fırtınaya yakalanan Chelsea’nin patronu Rus iş adamı Roman Abramovich, “Eclipse” isimli dev yatı Muğla’nın Bodrum ilçesindeki kara adaya sığındı.

160 metre uzunluğundaki yatıyla sabah saatlerinde Marmaris ilçesinde Yunanista’ın Kos adasına giderken fırtınaya yakalandığı öğrenildi. Açıklarda yaklaşık 50 km hızla esen kuvvetli rüzgar nedeniyle Bodrum’un Kara Ada açıklarına demir atan dev yatın içinde ise Abromoviç’in yakınlarının olduğu öğrenildi.

Bodrum açığına demir atan milyar dolarlık dev yat birkaç gün daha Bodrum’da olacağı fırtınanın dinmesini bekleyeceği öğrenildi. Bodrum açıklarına demir atan Eclipsenin üstünde ise Rus milyarderin korumaları yatın etrafında üst düzey güvenlik önlemleri aldı.

FÜZE SAVARLI YAT

Bodrum’un koyularından gezen 1.2 milyar dolarlık 160 metre uzunluğundaki dev yat dünya’nın en büyük yatları arasında yer alıyor. Dünya’nın en büyük yatı olarak da bilinen “Eclipse” adlı mega-yat askeri füze-savar sistemine de sahip. İki helikopter, yüzme havuzu, SPA, 2 sürat motoru, 4 jetsiki, 2 mini-denizaltı bulunan mega yattın dış kısmı ise tamamen zırhlı kaplama olup Camların tamamı kurşun geçirmez.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

DENİZLERİ KORUMAYA EVİNİN ÖNÜNDEN BAŞLA!

  TURMEPA öncülüğünde temizlik seferberliği “Uluslararası Kıyı Temizliği (International Coastal Cleanup – ...