Anasayfa / FLAŞ HABER / 30 AĞUSTOS BODRUM DA COŞKUYLA KUTLANDI

30 AĞUSTOS BODRUM DA COŞKUYLA KUTLANDI

Kutlamalar kapsamında gerçekleştirilen Bodrum Marina’dan başlayarak Bodrum Belediye Meydanında sona eren Fener Alayı çok sayıda Bodrumlu ve Bodrum’da bulunan tatilciler katıldı. Yerli tatilcilerin yanı sıra yabancı turistlerde fener alayını ilgiyle izleyerek bol bol fotoğraf çekti. Fener alayına yaklaşık 3 bin kişi katılırken, katılımın önceki yıllara göre az olması dikkatlerden kaçmadı.

Akşam saatlerinde Bodrum Marina önünde toplanan vatandaşlar, Bodrum Belediye Meydanı’na doğru yürüyüşe geçti. Fener alayının en önünden Bodrum Motosiklet Kulübü üyeleri ve bir çok motosiklet tutkunu kortej oluşturdu. Motosikletli vatandaşların ardından Bodrum Vos Vos Derneği üyeleri birbirinden güzel araçlarıyla geçiş gerçekleştirdi. Vatandaşlar Neyzen Tevfik Caddesi üzerinden Belediye Meydanına doğru yürürken, cadde üzerinde bulunan işletmelerden meşaleler yakıldı. İşletmelerde bulunan vatandaşlarda alkışlar ve marşlar ile coşkuya ortak olurken, Akut Bodrum ekibininde katıldığı yürüyüşteki kalabalık sık sık sloganlar atarak 10. Yıl Marşı’nı söyledi.

Büyük Türk bayrakları da taşıyan coşkulu kalabalık Bodrum Belediye Meydanı’na geldiğinde bir alışveriş merkezinin orkestrasının verdiği konser ile coşarken, konserin geç başlaması nedeniyle bazı vatandaşların meydan ayrıldığı da dikkatlerden kaçmadı.

Muhabir: Mehmet Can MERAL

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

BODTO MESLEKİ YETERLİLİK BELGELENDİRMESİNE DEVAM EDİYOR

5544 sayılı Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanununda yapılan değişiklikle, Çalışma ve Sosyal Güvenlik ...