Anasayfa / FLAŞ HABER / 26. BODRUM CUP YELKEN YARIŞLARI SONA ERDİ

26. BODRUM CUP YELKEN YARIŞLARI SONA ERDİ

Bodrum ve Yunanistan Adalarında yapılan “26. Bodrum Cup Uluslararası Yelken Yarışları” son gün yapılan yarışların ardından düzenlenen ödül töreniyle sona erdi.

100 yat ve bin 500 denizcinin katıldığı yarışlarda zaman zaman olumsuz hava koşulları etkili oldu. Yarışmanın 3. gününde saat 10.00’da başlaması gereken 13 millik Kalymnos – Leros etabı şiddetli lodos nedeniyle yapılamadı.

Rüzgarın hızının saatte 70 km, dalga yüksekliğinin de açık denizde dört metreyi bulması nedeniyle organizasyon komitesi tarafından 3. gün yarışları iptal edildi. 5 etapta yapılması planlanan yarışlar, Bodrum-Bodrum, Bodrum-Kalimnos, Kalimnos-Yalıkavak ve Yalıkavak-Bodrum etaplarında yapılabildi.

Son gün düzenlenen yarışın ardından Gümbet açıklarında organizasyon için özel olarak hazırlanmış ‘yüzen şehir’ olarak adlandırılan iskelede ödül töreni gerçekleştirildi.

Törende konuşan 26. Bodrum Cup Uluslararası Yelken Yarışları Komite Başkanı Süleyman Uysal, zor hava şartlarına rağmen yarışmacıların iyi bir yarış sergilediğini söyledi.

25 yıldır devam eden yarışlara desteğin her geçen gün arttığına işaret eden Uysal, “26. Bodrum Cup yarışları ikinci çeyrek yılın asrın ilk yılı. Bizler bu yılki çalışmalarımızı yaparken sadece seneye bir çalışma yapmıyoruz, bundan sonraki 25 seneyi planlıyoruz. Yola çıkışımızın amacı ise mavi yolculuk markasına inanıyoruz, bu markanın ancak Bodrum Cup ile tanıtılabileceğine inanıyoruz “diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından yarışmaya destek olanlara çeşitli hediyeleri verildi. Dereceye giren takımlar ve klasmanları ise şu şekilde belirlendi:

STANDART

1-RANDA
2-ZAMAZINGOM
3-KUĞU

MOZAIK

1-JASMIN I
2-GRANDİ
3-AYAZ

GULET XL

1-STS BODRUM
2-GLORIOUS
3-BORİNA 1

GULET

1-JASMIN I
2-GRANDİ
3-AYAZ

TRIANDIL

1-MONTENEGRO
2-COCOTTE
3-USTA K

GENEL

1-ALONDRA
2-BORİNA 1
3-STS BODRUM

CLASSIC

1-ALONDRA
2-WENDY
3-MOYA

CRUISER XL
1-LADY KATRINA
2-MERLIN
3-HAZAR YILDIZI

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

POLİSTEN AYAKKABI VE TOP HEDİYESİ 

  Bodrum’da basketbol ayakkabısı için bahşiş kutusunda biriktirdiği parası çalınan 17 yaşındaki ...