Anasayfa / FLAŞ HABER / SURİYELİ ÇOCUKLAR İÇİN FUTBOL ETKİNLİĞİ

SURİYELİ ÇOCUKLAR İÇİN FUTBOL ETKİNLİĞİ

Bodrum ilçesinde, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla, Türk ve savaş mağduru Suriyeli çocuklar için futbol müsabakası düzenlendi.

Göztepe Spor Kulübü ile Bodrum Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte, Türk ve Bodrum’da aileleriyle birlikte yaşamını sürdüren Suriyeli çocuklar, futbol müsabakasında karşı karşıya geldi. Yalıkavak Spor Kulübü sahasında düzenlenen etkinlikte, Suriyeli çocuklar alkışlarla karşılandı.

Türk çocuklarının oluşturduğu koridor içerisinden geçerek sahaya giren Suriyeli çocuklar, bu sırada eğlenceli dakikalar yaşadı. Türk çocuklar, Suriyeli çocuklar için evlerinden getirdikleri fazla oyuncak ve kıyafetlerini de misafir çocuklara hediye etti.

Sahada düzenlenen seremoni ve toplu fotoğraf çekimi sonrasında gazetecilere açıklamada bulunan Göztepe Spor Kulübü Başkan Vekili Talat Papatya, savaşla kazanılmış bayramda, Suriyeli çocuklarla birlikte dostluk kupası adı altında bir organizasyon düzenlemekten dolayı mutlu olduklarını söyledi.

İçinde çocuk olan her şeye sıcak baktıklarını ifade eden Papatya, “Hem savaş mağduru olan Suriyeli çocukları ağırlamaktan, hemde diğer kulüplerden çocukları ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Dostluk ve barış içinde bir gün geçirmek çok güzel.” diye konuştu.

Göztepe Bodrum Futbol Okulu Sorumlusu Emrah Çatak da, 30 Ağustos Çocuk Zafer Kupası etkinliğine, Muğla ve İzmir bölgesinden 330 çocuğun katıldığını belirtti.

Savaş mağduru çocuklara güzel bir etkinlik hazırladıklarını ifade eden Çatak, “Bodrum’un İslamhaneleri bölgesinde yaşayan savaş mağduru çocukları da bugün misafir ediyoruz. Spor kulübündeki diğer çocuklarımız, kendi içinden gelen oyuncaklarını, kıyafetlerini ve ihtiyaç fazlası eşyalarını Suriyeli kardeşleriyle de paylaştılar.” dedi.

Türkiye karması ve Suriye karması adı altında sahaya çıkan iki takım, dostluk maçı yaptı. Miniklerin keyif alarak oynadığı maça, veliler de tribünden tezahürat yaparak destek verdi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

BODTO MESLEKİ YETERLİLİK BELGELENDİRMESİNE DEVAM EDİYOR

5544 sayılı Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanununda yapılan değişiklikle, Çalışma ve Sosyal Güvenlik ...