Anasayfa / DUYURULAR / 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANISINA, KONSER

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANISINA, KONSER

BODRUM ODA ORKESTRASI 10 EYLÜL DE BODRUMDA  15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANISINA KONSER DÜZENLENİYOR

Şef Naci Özgüç yönetiminde ve İdil Biret’in solist olarak katılacağı konser ücretsiz halka açık.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğünün katkıları, Bodrum Belediyesi ve sanat dostu sponsorların destekleriyle düzenlenen konserde Bodrum Oda Orkestrası yer alacak. Numan Pekdemir’in sanat koordinatörlüğündeki konseri Naci Özgüç yönetecek İdil Biret solist olarak katılacak. Konserde konzertmeister olarak Sema Korkut yer alacak.

 Konsere; Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü,TRT, Bodrum Belediyesi, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, Bodrum Ticaret Odası, D-Marin Turgutreis, Mandarin Resort Hotel, Vanucci Mutfak Banyo, Timur Kabaklarlı, AEM Mimarlık, Arif Vidinli, Çıngıloğlu Turgutreis ve Mehmet Eskişar gibi kişi ve kuruluşlar da destek vermektedir.

Bodrum Kalesinde gerçekleşecek konser 10 Eylül Cumartesi günü saat 21.00 de 15 Temmuz Demokrasi şehitleri ve tüm şehitlerimiz için yapılacak saygı duruşu ve İstiklal Marşınından sonra başlayacak. Bir Beethoven akşamı olarak değerlendirilen programda Beethoven’in en çok dinlenen eserleri yer almakta. Orkestra önce Beethoven’in 5.senfonisini seslendirecek. Aradan sonra ise Bodrum Oda Orkestrası Devlet sanatçısı İdil Biret’e eşlik edecek. İdil Biret ve Bodrum Oda Orkestrası bu bölümde Beethoven’in 5.piyano konçertosunu seslendirecek.

2008 yılında; aynı zamanda Bodrum / Turgutreis’li olan İzmir Devlet Senfoni Orkestrası emekli sanatçılarından Numan Pekdemir’in Sanat Koordinatörlüğünde konser çalışmalarına başlayan Bodrum Oda Orkestrası bu güne kadar değişik kentlerde pek çok konser vermiş, aldığı bir davet üzerine 2012 yılında Güney Kore de 7 konser turnesine katılmıştır.

Bodrum Oda Orkestrası, genelde İzmir Devlet Senfoni Orkestrası bünyesindeki sanatçıların bir araya gelerek oluşturdukları bir topluluk olup amaçları gelecekte Bodrum da kurulması beklenen senfonik bir orkestranın da temelini oluşturmaktır. Bodrum Oda Orkestrası’nın çalışmaları Kültür ve Turizm Bakanlığı, Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğünce de desteklenmektedir.

Bilindiği gibi günümüzde şehirler, kültür yatırımlarıyla kazanımlar sağlamakta, daha ön plana çıkmakta ve kent olduklarını kanıtlamaktadırlar. Bu bakımdan, kentler kültür kurumları ile var olurlar ve yaşarlar.

 Konserin Sanat Koordinatörü ve aynı zamanda Bodrum / Turgutreis’li olan İzmir Devlet Senfoni Orkestrasından emekli sanatçı Numan Pekdemir’in konserle ilgili düşünceleri şöyledir.

‘Konser için gerekli çalışmalarımızı tamamladık. Konserimiz ücretsiz olacak. Ve bu konseri 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerimiz ve tüm şehitlerimizin anısına yapıyoruz. Onları bir kere daha rahmet ve minnetle anıyorum. Sanatçılar olarak terör nereden gelirse gelsin nefretle kınıyoruz.

 Bu konserin gerçekleşmesinde başta; Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğümüze Genel Müdür Sayın Murat Salim Tokaç ve yardımcılarına, Belediyemize ve destek veren kişi ve kuruluşlara ve her konserde bizi yalnız bırakmayan Bodrum’lu sanatseverlere teşekkürlerimi sunuyorum.. Kapılar konser günü saat 20.15 gibi açılacak ve 21.00 de de konser başlayacaktır. Konser TRT tarafından da kaydedilecektir.Tüm sanatseverleri konserimize bekliyoruz.’

 

Bilgi için:

Bodrum Belediyesi 0252.319 44 48 den / 117

Veya

Numan Pekdemir 0532.233 98 10

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

KIRSAL KALKINMA DESTEKLERİ 13. ETAP BİLGİLENDİRME SUNUMU BODTO’DA GERÇEKLEŞTİ

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi ...