Anasayfa / HABERLER / ASAYİŞ / 1 YILI KALAN MAHKUMLAR KAMUSAL İŞLERDE GÖREV YAPABİLECEK

1 YILI KALAN MAHKUMLAR KAMUSAL İŞLERDE GÖREV YAPABİLECEK

Bodrum ve Milas ilçelerindeki hükümlülerin, kamuya yararlı işlerde çalıştırılacağı bildirildi.

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı ile Bodrum Kaymakamlığı arasında, hükümlülerin kamuya yararlı bir işte ücretsiz olarak çalıştırılmasına ilişkin ikili işbirliği protokolü imzalandı.

Bodrum Kaymakamlık makamında düzenlenen imza töreninde konuşan Kaymakam Mehmet Gödekmerdan, protokol kapsamında şartlı tahliyesine bir yıl süre kalan mahkumların kamudaki işlerde görevlendirileceklerini ve bu projeden Bodrum ve Milas ilçesinden 100’e yakın mahkumun yararlanacağını söyledi.

Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Barış Duman da Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nün 6 ay önce faaliyete geçirildiğini, kurumda bir müdür ve 13 personelin görev yaptığını anlattı. 100 mahkumun Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki okullar ile adliye ve belediyelerde çalıştırıldığına işaret eden Duman, “Bu hükümlüler bakım onarım gibi çeşitli işlerde çalışmak suretiyle cezalarının kalan son kısımlarını günlük 4 saati bir güne gelmek üzere infaz etmiş oluyorlar” dedi.

Duman, “Bu projeyle hem devletimiz cezaevinde yaptığı masraftan kurtulmuş oluyor hem de hükümlü arkadaşımız kamuya yararlı bir işte çalışmak suretiyle toplumla cezası bitmeden bir araya gelerek rehabilite olmuş oluyor” diye konuştu.

Başsavcı Duman daha fazla hükümlüyü kamuda çalıştırmayı amaçladıklarını, elektronik kelepçe uygulamasından Bodrum da bir hükümlünün yararlandığını açıkladı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

KIRSAL KALKINMA DESTEKLERİ 13. ETAP BİLGİLENDİRME SUNUMU BODTO’DA GERÇEKLEŞTİ

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi ...