Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
Yeni yıl kermesi için 20. kez standlarını açtılar – Bodrum Güncel Haber
Anasayfa / FLAŞ HABER / Yeni yıl kermesi için 20. kez standlarını açtılar

Yeni yıl kermesi için 20. kez standlarını açtılar

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Bodrum Şubesi tarafından 20’incisi gerçekleştirilen Yılbaşı Şenliği başladı. Oasis Alışveriş Merkezi kapalı otoparkında 3 gün boyunca sürecek şenlikte el emeği göz nuru ürünler satışa sunuldu.

Üreten kadınların emeklerini değerlendirdiği ve tamamı el ürünlerinden oluşan stantlardaki hediyelik ürünlerde, geri dönüşüm malzemeleri kullananlar bile var. Çeşit çeşit sabunlardan, örgülere, takılardan mandalin reçeli ve giysilere kadar pek çok ürün kadınların yaratıcılığını da ortaya koyuyor. 64 adet statntın açıldığı şenliğe ilgi yoğun oldu.

Şenlik hakkında konuşan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bodrum Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Nadiye Sarıtosun şunları söyledi:

“ÇYDD’nin 20. Yılbaşı Şenliğine hoş geldiniz. Biz bu şefliği Mey Flower Organizasyon Şirketi, Oasis Alışveriş ve Kültür Merkezi ve Bodrum Belediyesi’nin katkıları ile gerçekleştiriyoruz. Sevgili arkadaşlar, şu anda bir şenliğin açılışını yapıyoruz ama yüreğimiz yangın yeri gibi, aslında içimiz yanıyor. Ülkemizde neredeyse her gün patlayan bombalar, ölen masum insanlar, gencecik yaşında toprağa düşen askerler ,polisler, fidanlar, ocağına ateş düşen insanlarımız, yüreği yanan analar, yetim kalan yavrular. Hepsinin acısı her an ,her dakika içimizde. İşte bu duygular içinde bir aradayız arkadaşlar. Ama hepimiz biliyoruz ki, aslında bu sadece bir şenlik değildir. Kadınlarımızın ürettiklerini sergiledikleri, halka sundukları, satış olanağı buldukları bir etkinliktir. Dayanışma içinde geçen bu üç gün , hepimizin bir araya geldiği, el birliği ,gönül birliği ,iş birliği yaptığımız birbirimizden güç aldığımız bir güzel ortamdır.

ÇYDD Bodrum Şubesi’nin bu şenliği gerçekleştirebilmek için aylardan beri çalıştığını anlatan Sarıtosun konuşmasını şöyle tamamladı:

“Bu şenliğin gerçekleşebilmesi için aylardır uğraşan ÇYDD Bodrum Şubesinin tüm üyelerine ,tüm Komisyonlarına ve gençlerimize teşekkür ediyorum. Ve hep yanımızda olan bizlere destek veren , çalışma gücü veren tüm Bodrumlulara ,kurum ve kuruluşlara, sizlere teşekkür ediyorum. Bu organizasyonun gerçekleştirilmesini sağlayan Mey Flower’a, BOTİM A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mazhar Vardar’a katkı veren tüm çalışanlara, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ve diyorum ki; ülkemizi seviyoruz .Doğu’sun an Batı’sına tüm yurttaşlarımızı seviyoruz. Yolumuz aklın ve bilimin yolu olsun, yüreğimiz öfke dili ile değil, sevgi dili ile dolsun. Atamızı dediği gibi “Yurtta barış ,dünyada barış” olsun, ülkemizi geleceği aydınlık olsun. Barış ve mutluluk dolu yeni bir yıl olsun.` Sevgili arkadaşlar, yapacak işimiz çok yolumuz uzun ve çetin. Bu çetin yolda hiç yorulmadan el ele ülkemiz için yürüyeceğiz. Şunu asla unutmayalım ;bu uzun ve çetin yolda umutsuzluğa ,yorgunluğa ve yılgınlığa asla yer yok. Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla ve asla yorulmazlar. Burada kadınlar çoğunluktayız. Belirtmek isterim ki, bu ulusun kadınları hiçbir ulusun kadınlarına benzemez. Çok büyük bir gizil gücümüzün olduğunu unutmayalım ve asla umutsuzluğa kapılmayalım arkadaşlar. Çünkü biz kadınlar çok ama çok güçlüyüz . Biz, erkekleri ile birlikte ” Kurtuluş Savaşı” vermiş ve aydınlanma devrimini yaşamış kadınlarız. Eğer ister ve karar verirsek aşamayacağımız hiçbir güçlük yoktur arkadaşlar. Hepimize, ülkemize ,insanlığa savaştan uzak ,barış içinde kardeşcesine yaşanan, kardeşcesine paylaşılan yeni bir yıl diliyoruz. Benim üzgün ve güzel ülkem değil, benim gülen ve güzel Türkiyem diyebileceğimiz günler yaşamak dileğiyle hepinize, hepimize güzel yıllar.”

23, 24 ve 25 Aralık günleri boyunca sürecek şenlikte stantlar saat 20.00’a kadar açık kalacak.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Eyüpsspor:0-0: B.B.Bodrumspor

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Bodrum Belediyesi Bodrumspor ikinci devrenin ...

instagram takipçi satın al