Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI TÖRENİ YAPILDI – Bodrum Güncel Haber
Anasayfa / FLAŞ HABER / YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI TÖRENİ YAPILDI

YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI TÖRENİ YAPILDI

2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında Yarımada genelinde 25 binin üzerinde öğrenci ile bin 250 öğretmen ders başı yaptı. Okulların açıldığı hafta kutlanan İlköğretim Haftası etkinlikleri de Bodrum Belediye Meydanında düzenlenen törenle başladı.

Törene, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Geçin, Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Macit Gündoğdu, MHP Bodrum İlçe Başkanı Cengizhan Sancar, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Atatürk büstüne çelenk konulmasıyla başlayan tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla devam etti.

Törende bir konuşma yapan Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Geçin şöyle dedi:

“Oldukça uzun ve güzel vatanımız, mükaddesatımız için büyük fedakarlıklarla dolu bir tatil döneminden sonra yeniden başlangıç yapmanın heyecanı içinde yeni bir eğitim öğretim yılını daha başlatmış bulunmaktayız. Değerli meslektaşlarım, ilginiz sevginiz ve öğrenciye uzanan merhamet yüklü eliniz insanlığı ve insanımızı imar edecek en büyük güçtür. Bu düşünceyle emeklerinizin ve gayretli çalışmalarınızın karşısında duyduğum saygıyı ifade etmek istiyorum. Saygıdeğer veliler, bu süreçte sizlere her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Çocuklarımızı geçmişte kalmış alışkanlıklara, sizin ve bizim alıştığımız dünyaya göre değil, onların yaşayacağı dünyaya göre hep birlikte yetiştirmeliyiz. Sevgili öğrenciler, sizleri yarınlarımızın teminatı olarak görüyor ve sizlere çok önem veriyoruz. Sizlere güveniyor ve sizlerle gurur duyuyoruz.”

Eğitim ve öğretimin öneminin 15 temmuz hain darbe girişiminde bir kez görüldüğüne işaret eden Geçin konuşmasına şöyle devam etti:

“15 temmuz hain darbe girişimi bir kez daha gösterdi ki; eğitim ve öğretimde ileri gitmedikçe, millet olarak vatanımza sıkı sıkıya sahip çıkmadığımız takdirde ülkemizin ideallerini, projelerini hayata geçiremeyiz. Onun için meydanı ne FETÖ’ye, ne PKK’ya, ne DAEŞ’e ne de başka örgütlere, ihanet çetelerine, terör odaklarına bırakmayacağız. İstiklal marşımızda ifade edildiği gibi “yurdumuzun üstünde tüten en son ocak sönmeden kimsenin bubayrağı indirmeye, bu milleti esir etmeye, bu vatanı işgal etmeye gücü yetmez. Ecdadımız, yüreği, bileği, kanı ve canı pahasına bu vatanı bize emanet etti. Biz de 15 temmuzda aynı bedeli ödeyerek ülkemizi gelecek nesillere bırakma kararında olduğumuzu gösterdik. Bu millet birliğini, beraberliğini muhafaza ettiği sürece Allah’ın izniyle Türkiye’nin önünde kimse duramaz.”

Belediye Meydanı’ndaki törenin ardından Merkez Turgutreis Ortaokulu’na geçildi. Buradaki törene Bodrum Kaymakam’ı Dr. Mehmet Gödekmerdan da katıldı. Öğrencilere yönelik bir konuşma yapan Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan şöyle konuştu:

“Yeni eğitim öğretim yılımız hayırlı olsun. Dün eğitim öğretim yılımız başladı, ama dün Gaziler Günü olduğu için Gaziler Günü törenlerimiz vardı. Kaymakamlıkta gazilerimizi misafir ettik. O yüzden töreni bugün yapıyoruz. Amacımız sizlerin çok daha iyi yetişmesi. Ailenize, kendinize, milletimize, devletimize yararlı bireyler olarak yetişmeniz. Atatürk İlkeleri ışığında devletimize bağlı, kendini geliştiren faydalı bireyler olarak yetişmenizi amaçlıyoruz. Milli Eğitim sistemimizin amacı bu. Bu amaç doğrultusunda da bütün velilerimiz, öğretmenlerimiz, idarecilerimiz sizin iyi yetişmeniz için gayret gösteriyorlar. Devletimizde sizlerin bu sıraları başarıyla atlamanız için her türlü fedakarlığı yapıyor.”

Okul bahçesindeki törenin ardıdan sınıflara geçen Gödekmerdan, Emin Geçin ile birlikte 5. sınıf öğrencilerine ders kitapları ve “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitlerimiz Anısına” isimli broşürü dağıttı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Eyüpsspor:0-0: B.B.Bodrumspor

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Bodrum Belediyesi Bodrumspor ikinci devrenin ...

instagram takipçi satın al