Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
Yatağan’a 28 bin kişilik arıtma tesisi – Bodrum Güncel Haber
Anasayfa / HABERLER / MUĞLA BÖLGESEL HABERLER / Yatağan’a 28 bin kişilik arıtma tesisi

Yatağan’a 28 bin kişilik arıtma tesisi

Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Yatağan ilçesinde 17 dönüm arazi üzerine yapılan ve 28 bin nüfusa hizmet verecek olan Atıksu Arıtma Tesisinin yapımına devam ediyor.

Muğla’nın Yatağan ilçesinde, 17 Ocak 2013 tarihinde yapımı başlayan ve 6360 Büyükşehir yasası ile Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğüne geçen Yatağan Atıksu Arıtma Tesisi’nin (AAT) yapımı devam ediyor. İller Bankasıyla ortaklaşa yapılan tesisin 3 ay içerisinde aktif olarak faaliyete geçmesi bekleniyor.

Tesis hakkında bilgi veren MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, tesisin devreye alınmasından sora 1 yıl boyunca yüklenici firma tarafından işletileceğini söyledi.

Yatağan’ın 2023 yılı nüfusuna nüfusa hizmet verecek bir arıtma tesisi yapıldığını belirten Ülgen, “Yatağan AAT 2023 yılı nüfus artışında 28 bine nüfusa göre projelendirilmiş ve 1. kademe için tesis kapasitesi 4.200 metreküp gün dür. Yatağan AAT toplam nüfusun yüzde 80’ine hizmet edeceği düşünülmektedir. İller Bankası A.Ş ile ortak yürütülen Yatağan AAT projesi uzun havalandırmalı aktif çamur projesi olarak tasarlanmıştır” dedi.

Yapımı devam eden arıtma tesisinde giriş terfi merkezi, ön fiziksel arıtma ünitesi, parshall savağı, havalandırma havuzları, çöktürme havuzları ve çamur susuzlaştırma ünitelerinden oluşmaktadır. Yaklaşık 3 ay sonra tam olarak aktif olacak olan tesise, atıksu alındığı ve geçici kabul aşamasına gelindiği açıklandı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

SEYİR HALİNDEYKEN YANDI

KENT HABER HAMDİ YÖRÜR Konacık’ta seyir halindeki cip birden alev aldı. Cip, ...

instagram takipçi satın al