Anasayfa / FLAŞ HABER / YALIKAVAK SPOR KULÜBÜNÜN DUYURUSU

YALIKAVAK SPOR KULÜBÜNÜN DUYURUSU

image_pdfimage_print

Yalıkavak Spor Kulübü geçtiğim Şubat ayında Rize  Pazar Spor Kulübü – Elazığ Sosyal Yard. Spor Kulübü Kadınlar liginde oynanan karşılaşma sonucunun değiştirilmesine ilişkin aşağıda yer alan açıklamayı yapmıştır.

04.02.2018 tarihinde Rize’de oynanan Pazar Spor Kulübü – Elazığ Sosyal Yard. Spor Kulübü Kadınalar 1. Lig Müsabakası sonrasında Pazar Spor‘un Türkiye Hentbol Federasyonu’na yaptığı yazılı itirazları neticesinde Hentbol tarihinde ne ülkemizde ne de dünyada eşine rastlanan bir karar alınmış olduğunu öğrenmiş bulunmaktayız.

 

Söz konusu maçta Pazar Spor Kulübü’nün, Elazığ Sosyal Yrd. Spor Kulübü ile 27-27 berabere bitirdiği maçın, kamera görüntülerinin net ve yetersiz olmasına rağmen, kale hakeminin verdiği ‘Aut’ kararı bozularak, her iki takım oyuncularının verdiği ifade ve tepkilere bakılarak, itiraz değerlendirilmiştir.

 

Bu değerlendirme neticesinde, topun kaleye girip girmediği net olarak görülmemekle birlikte, maçın sonucunun 28-27 Pazar Spor Kulübü’nün lehine sonuçlanması ve tescillenmesi kararı alınmıştır.

 

Biz Yalıkavakspor Kulübü olarak, federasyon tarafından alınan bu kararı üzüntü ile karşıladığımızı, söz konusu karara tepkisiz kalamayacağımızı, Türkiye Hentbol Federasyonu, Hentbol camiamıza ve tüm kamuoyuna bildirmenin zorunluluğunu hissetmiş bulunmaktayız. Ligin üst sıralarında yer alan Pazar Spor Kulübü’nün yetersiz delillerle aldığı 1 puanın, sadece Yalıkavakspor’un değil, Süper lig mücadelesi veren ve/veya vermeyen tüm takımların lig pozisyonlarını ve federasyona olan güvenini etkileyeceği kanaatindeyiz.

 

Bu nedenle Türkiye Hentbol Federasyonu Kadınlar 1. Liginde oynanan mücadele sonrasında yetersiz delillerle verilen bu talihsiz karar, Yalıkavakspor Kulübü olarak hepimizi derinden yaralamıştır. Söz konusu olaya kulüp olarak tepkisiz kalmayacağımızı bildirir, alınan bu kararın en kısa sürede düzeltilmesi hem kulübümüzü, hem de ligde bizimle birlikte mücadele veren tüm takımları memnun edeceğini belirtiriz.

 

Kamuoyuna saygılarımızla sunarız.

 

YALIKAVAKSPOR KULÜBÜ

Print Friendly, PDF & Email

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

İKİZLER BABALARININ İZİNDE

5 Yıldır müziğini içinde yaşatan Gürdal Karagöz geçtiğimiz günlerde ikiz kızları Sena ve ...

instagram takipçi satın al