Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
Yabancı Öğrencilerden Başkan Gürün’e Ziyaret – Bodrum Güncel Haber
Anasayfa / HABERLER / MUĞLA BÖLGESEL HABERLER / Yabancı Öğrencilerden Başkan Gürün’e Ziyaret

Yabancı Öğrencilerden Başkan Gürün’e Ziyaret

Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Gençlik Spor Merkezi’nin birlikte düzenlediği Workcamp(Çalışma Kampı) projesi ile Muğla’ya gelen öğrenciler Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ü ziyaret etti.

Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Gençlik Spor Merkezi’nin ortaklaşa düzenlediği Workcamp (Çalışma kampı) projesi ile Muğla’ya gelen 4 Güney Kore’li, 3 İspanyol, 1’i Meksikalı, 2 Fransız ve 2 Türk öğrenci Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ü ziyaret etti.

“Yaşadığımız dünyanın barışa ve dünya gençlerinin birbirini tanıyıp anlamasına ihtiyacı var”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Osman Gürün, Workcamp projesi ile Güney Kore, İspanya, Meksika, Fransa gibi farklı kıtalardan Türkiye’ye aynı zamanda Muğla’ya gelen öğrencilerin birbirlerini, kültürlerini, farklı şehirleri tanıma fırsatı bulduğunu, bu tür projelerin geliştirilerek devam ettirilmesi gerektiğini söyledi. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Osman Gürün; “Çalışma kampı projesi ile farklı coğrafyalardan, farklı kültürlerden 10 yabancı öğrencimiz ülkemizi ve Muğlamızı tanıma fırsatı bulacak. Dünya Su Forumu için gittiğim Güney Kore’de, bizden kilometrelerce uzakta, geçmişte kurulan Türkiye-Güney Kore ilişkilerinin sevgiyle devam ettiğini gördüm. Yaşadığımız dünyanın barışa ve dünya gençlerinin birbirini tanıyıp anlamasına ihtiyacı var.” dedi.

Muğla ilinin 13 bin kilometrekare yüzölçümüne, 1480 kilometre kıyı şeridine sahip yüzde 68’i ormanlarla kaplı, Türkiye’de tarım ve turizm alanında söz sahibi bir il olduğunu söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün sözlerine şöyle devam etti; “Muğla’nın en büyük zenginliği insan yapısı, Muğlamızda sevgi, hoşgörü, güleryüz var. Sizler Muğla’da kaldığınız sürece neler yaşadığınızı, olumlu ve olumsuz şeyleri,hangi düşünceler içinde olduğunuzu Muğla’dan ayrılırken açıklıkla yazmanızı ve bizlerle paylaşmanızı isterim.”

 

 

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

BODRUM DA TARHANA ÇORBASI VE GEMİCİ PEKSİMETİ DAĞITTILAR

Slow Food ve Yaveş Gari Bodrum Birliği, Bodrum Pazar yerinde sıcak Muğla ...

instagram takipçi satın al