Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
Vali Çiçek: İç turizm dış turizm kadar önemli – Bodrum Güncel Haber
Anasayfa / FLAŞ HABER / Vali Çiçek: İç turizm dış turizm kadar önemli

Vali Çiçek: İç turizm dış turizm kadar önemli

Ege illerinin kültürlerini Türkiye’ye tanıtmak, iller arasındaki birlik ve dayanışmayı sağlamak, bölgenin kültürel, turistik, sosyal ve ekonomik gelişimine katkı sağlamak amacıyla bu yıl Muğla’nın ev sahipliğinde 9’uncusu düzenlenecek olan “Ege İlleri Tanıtım Günleri “ fuarının organizasyonuna ilişkin işlemleri değerlendirmek amacıyla Muğla Valisi Amir Çiçek başkanlığında toplantı yapıldı.
Toplantıya Muğla Valisi Amir Çiçek, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, kaymakamlar, belediye başkanları, TÜRSAB BYK Başkanlıkları, ticaret odaları temsilcileri, deniz ticaret odaları temsilcileri, Esnaf ve Sanatkârlar Odası temsilcileri ve sektör temsilcileri (BODER, BOYTAV, FETOB, FETAV, GETOB, DOKTOB)
katıldı.

Toplantının açılış konuşmasında iç turizmin dış turizm kadar önemli olduğuna dikkat çeken Vali Çiçek, tanıtım günlerinde ev sahibi olarak Muğla nın başrol oynaması  gerektiğini vurguladı. Her yıl Ankara da düzenlenen Ege Tanıtım Günlerine 8 ilin katılım sağladığını söyleyen Vali Çiçek”Egenin güzellikleri, folklörü, sanatı, turizm değerleri başkentte tanıtılacak. Tanıtım günlerinde her yıl koordinatör il seçilir. Bu yılda koordinatör il olarak Muğla belirlendi. O nedenle koordinatör il olarak bizim başrolde olmamız gerekiyor. Biz sadece dış pazara odaklanmıyoruz. Bizim için iç pazarda çok önemli. Ramazan Bayramında tatilin 9 gün olması iç turizmi canlandırdı. Aynı şekilde Kurban Bayramının da turizm açısından doping olacağını düşünüyorum. Öncelikle kendi vatandaşlarımıza bölgemizi iyi tanıtmalıyız. İç turizmi ayakta tutarak performansı yükseltmeliyiz” diye konuştu.
Muğla’nın çeşitli yönleriyle ve yöreye özgü etkinliklerle tanıtılacağı Muğlanın ev sahipliğindeki tanıtım günlerinin 10-14 Kasım 2016 tarihleri arasında Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenleneceği öğrenildi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Eyüpsspor:0-0: B.B.Bodrumspor

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Bodrum Belediyesi Bodrumspor ikinci devrenin ...

instagram takipçi satın al