Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
Vali Çiçek, “Geleceği inşa edecek olan siz öğretmenlerimizsiniz” – Bodrum Güncel Haber
Anasayfa / DUYURULAR / Vali Çiçek, “Geleceği inşa edecek olan siz öğretmenlerimizsiniz”
Muğla Valisi Amir Çiçek

Vali Çiçek, “Geleceği inşa edecek olan siz öğretmenlerimizsiniz”

Muğla da 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları kapsamında Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde tören düzenlendi.

Törene Muğla Valisi Amir ve eşi Hülya Çiçek, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Yavuz Özfidan, Cumhuriyet Başsavcısı Necip Topuz, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, daire müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Törende yaptığı konuşmada yeni neslin öğretmenlerin ellerinde yükseleceğini söyleyen Vali Çiçek, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Geleceği inşa edecek olan siz öğretmenlerimizsiniz. Öğrencileri en donanımlı şekilde eğitmek suretiyle, geleceğin Türkiye sini, dahası geleceğin dünyasını inşa etmek gibi son derece kutsal bir vazifeyi icra etmektesiniz. Türkiyenin bugün dünyanın güçlü ve saygın devletlerinden biri haline gelmesindeki en önemli paylardan biri, hiç şüphesiz, siz fedakâr, cefakâr öğretmenlere aittir. Öğrencilerimize tarihimize, kültürümüze ışık tutacak bilgileri ve değerleri verin. Unutmayın ki, geçmişini bilmeyen, geleceğine yön veremez. Bu ulvi ve kutsal görevin bilincinde olan, çalışkan, fedakâr, ülkesinin geleceğini hazırlayan siz öğretmenlere çok görevler düşmektedir.”

Konuşmasında 15 Temmuz’da yaşananlara da dikkat çeken Vali Çiçek, “Devlet ve millet bütünlüğümüzü çökertmeyi amaçlayan 15 Temmuz darbe girişimi ile bütün millet ve devlet varlığı hedef alınmıştır. Tarihi, kültürel, milli değerlerimiz yok edilmek istenmiştir. Millete silah doğrultan, katliam yapmaktan çekinmeyen gözü dönmüşlük, hiçbir mazeret ve gerekçeyle açıklanamayacak alçaklık ve ihanetten başka bir şey değildir. Öğrencilerimize 15 Temmuzu iyi anlatmalıyız. Bu topraklar üzerinde hain planları olanlara geçit verilmeyeceğini onlara sürekli dikte etmeli ve onları yarınlara, geleceğe hazırlamalıyız” diye konuştu.

Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci ise yaptığı konuşmada, “Öğretmenin olduğu yerde bayrak, istiklal marşı vardır. Köşe bucağa en ücraya bayrağı taşıyan öğretmenlerdir. Türkiye’miz çok yakın bir tarihte, tarihte emsali olmayan bir hainlikle alçaklıkla karşılaştı. Vatan hainlerinin ülkenin üzerinde oynadığı oyunlar hiçbir zaman bu kadar olmamıştı. Ama şükranla anıyoruz ki meydanlara milyonlar çıktı. 247 tane yiğidimizi toprağa verdik. Binlerce insanımız tankların topların uçakların mermilerin önünde şehadete koşarak gittiler. Bunları yetiştirenler öğretmenlerimizdi. Hepsine şükran ve minnet borçluyuz. Bir daha o günleri yaşamamak için çocuklarımızı demokrasiye aşık, vicdanı hür bireyler olarak yetiştirmek için sözümüz var. Sözümüzü yerine getirmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

BODRUM DA TARHANA ÇORBASI VE GEMİCİ PEKSİMETİ DAĞITTILAR

Slow Food ve Yaveş Gari Bodrum Birliği, Bodrum Pazar yerinde sıcak Muğla ...

instagram takipçi satın al