Anasayfa / HABERLER / ASAYİŞ / UYUŞTURUCU OPERASYONU

UYUŞTURUCU OPERASYONU

image_pdfimage_print

 Muğla Valiliğinden bir açıklama yapılarak Emniyet Müdürlüğü tarafından Marmaris’te düzenlenen bir operasyonda uyuşturucu madde ve bunun ticaretini yapan kişilerin ele geçirildiği açıklandı.

Yapılan açıklma şöyle:”Turizm sezonunda İlimiz ve ilçelerimizde faaliyet gösteren eğlence mekânlarında yaşanan hareketlilik ile ilimize tatil ve eğlence amaçlı yoğun bir mobil nüfus akışı yaşanmaktadır.

Muğla Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce İlimiz ve ilçelerimizde huzurlu bir ortamda turizm sezonunun geçirilmesi amacıyla alınan bir dizi önlem ve tedbirler doğrultusunda;

Uyuşturucu madde ticareti yapan ve sokak satıcısı olarak tabir edilen uyuşturucu tacirlerinin turizm sezonundaki nüfus hareketliliği fırsat bilerek uyuşturucu madde temin ederek Marmaris ilçemizde piyasaya sürmeye çalıştıkları yönünde bilgiler alınması üzerine; sürdürülen takipler sonucu suç organizasyonunun faaliyetleri tespit edilerek 03 Ağustos 2015 günü Marmaris ilçemizde düzenlenen operasyon neticesi;

SATIŞA HAZIR HALE GETİRİLMİŞ KÜÇÜK PAKETLER HALİNDE;

574 GRAM SENTETİK KANNABİNOİD (BONZAİ MADDESİ),

1 ADET TABANCA,

ESRAR MADDESİ ve KENEVİR BİTKİSİ ele geçirilmiştir.

Operasyonlar neticesi, S.K. – B.T. ve A.A. isimli -3- şüpheli yakalanmış olup, UYUŞTURUCU MADDE TİCARETİ YAPMAK suçundan 04.08.2015 günü sevk edildikleri Adli Makamlarca -3- ŞÜPHELİ DE TUTUKLANMIŞTIR.

İlimiz ve İlçelerimizde turizm sezonunun huzurlu bir ortamda geçirilmesi, toplum sağlığı ile gençlerimizin zararlı ve bağımlılık yapan maddelerden korunmasını sağlamak amacıyla uyuşturucu tacirleri ile mücadeleye yönelik çalışmalarımız aralıksız olarak devam edecektir.”

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Bodrum’dan Başkan Gürün’e Teşekkür Ziyareti

Bodrum Göltürkbükü ve Gündoğanspor temsilcileri Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e ...

instagram takipçi satın al