Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
UYUŞTURUCU İLE MÜCADELEDE MUHTARLARIN ROLÜ – Bodrum Güncel Haber
Anasayfa / FLAŞ HABER / UYUŞTURUCU İLE MÜCADELEDE MUHTARLARIN ROLÜ

UYUŞTURUCU İLE MÜCADELEDE MUHTARLARIN ROLÜ

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu tarafından 36. Bodrum İstişare Toplantısı kapsamında “Uyuşturucu ile Mücadelede Muhtarların Rolü” konulu seminer düzenlendi.

Azka Otel’de düzenlenen programa Muğla Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Cumhuriyet Başsavcısını temsilen  Cumhuriyet Savcısı Hasan Boran Bozdoğan, Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete ile ilçe başkanı Ömer Özmen, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı Hüseyin Akdeniz, Muğla Muhtarlar Federasyonu Başkanı Kadir Gümüş, daire amirleri, Muğla genelinden muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Cumhuriyetin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal eden tüm şehitlerin huzurunda saygı duruşundan bulunulup İstiklal Marşının okunmasının ardından programın açılış konuşmasını yapan Bodrum Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Cemil Gündüz, “Vatandaşı ile devlet arasında köprü olan muhtarlarımıza böyle hassas bir konuda seminer düzenlenmesi hem toplum açısından hem de muhtarlarımız açısından çok önemli.” dedi.

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı Hüseyin Akdeniz ise şu sözlere yer verdi:

“Önemli gördüğümüz, Türkiye’nin gündeminde yer bulan bir konuya buradaki arkadaşlarımızla parmak basacağız. Gerek emniyetten gerek jandarmadan arkadaşlarımız bu konuda muhtarlara görevlerini hatırlatacaklar. Dünyada hızla yayılma eğilimi gösteren uyuşturucu kullanımı ülkemizi de etkiliyor. Elbette batı ülkelerine oranla bizim uyuşturucu madde kullanımıyla daha etkin mücadele ettiğimiz zaten rakamsal olarak da bakanlığın verilerinde ortaya konulmuş. Ancak yüzde 1,5 – 2’ye tekabül eden bir oran olsa da 80 milyonluk Türkiye’de uyuşturucu ve madde bağımlılığı ile ilgili hakikaten daha da ileriye gidebiliriz düşüncesindeyim.” şeklinde konuştu.

Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, “Emniyet güçlerimiz uyuşturucu konusunda ellerinden gelen en üstün gayreti gösteriyorlar. Devletin bütün birimleri bu konuda alarmdalar. Ama bazı konularda sadece emniyetin ya da askeriyenin mücadele etmesi yeterli olmuyor. Bu konuda özellikle seçilmişleri çekirdeği olan muhtarlarımızın gayretleri de uyuşturucu madde bağımlılığı ile mücadelede büyük rol üstlenecektir.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, “Her iddiaya giriyorum ki uyuşturucu konusunda en medeni ülkesinin Bodrum ayarındaki yeri ile okullarımızda yarışırız ve kendimizle gurur duyarız. Çünkü minimum seviyededir. Bunun altından yatan en büyük neden Bodrum devlet protokolü ile yerelin ve sivil toplum örgütlerinin birlik beraberlik içerisinde çalışmasıdır.” diye konuştu.

Ardından kürsüye gelen Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, muhtarların hem devletin hem de milletin temsilcileri olduğunu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da muhtarlara çok değer verdiğini söyledi.  Uyuşturucu madde bağımlılığı hakkında da konuşan Bekir Yılmaz, şu ifadelere yer verdi:

“Bağımlılık toplumumuz için, Dünya için büyük bir sorun. Özellikle madde bağımlılığı dışında çok masum görünen bağımlıklar o kadar yaygınlaştı ki; bir bilgisayar oyunundan 150 çocuğun öldüğünü hepimiz biliyoruz. Çocuklarımızı, geleceğimizi, insanlarımızı bu zararlı bağımlılıktan hepimizin kurtarması lazım. Bu sadece polis tedbirleri ile olmuyor. Sivil toplum kuruluşlarımız, devletimizin her birimi mahalli idarelerimiz, muhtarlarımız, toplumdan her kesim bu konuda elini taşın altına koymalı. Yoksa bu ciddi tehlike hepimizi içten içe kemirecek.”

Konuşmaların ardından Muğla İl Jandarma ve İl Emniyet Müdürlüğü görevlileri sunumları ile devam etti.

Kent Haber Hamdi Yörür

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

“Halikarnas Balıkçısı’nın Görülmemiş Fotoğrafları” sergisi CNR Expo’da !

Bodrum Deniz Müzesi’nin “Halikarnas Balıkçısı’nın Görülmemiş Fotoğrafları” sergisi 23 Şubat – 3 ...

instagram takipçi satın al