Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
‘’ÜÇ NESİL CAMALTI’’ RESİM SERGİSİ NUROL SANAT GALERİSİ’NDE – Bodrum Güncel Haber
Anasayfa / FLAŞ HABER / ‘’ÜÇ NESİL CAMALTI’’ RESİM SERGİSİ NUROL SANAT GALERİSİ’NDE

‘’ÜÇ NESİL CAMALTI’’ RESİM SERGİSİ NUROL SANAT GALERİSİ’NDE

Oasis Nurol Sanat Galerisi’ne  Camaltı Resim Sergisi ile Erol Eti, Metin Erkan Kafkas, Arif Sercan Pala, Yılmaz Bulut konuk oluyor. Sanatçı katılımları ile gerçekleşecek  sergi kokteyli, 15 Aralık 2017 Cuma  günü saat 18:00’de açılacak ve 6 Ocak  2018 tarihine kadar, pazartesi hariç her gün 12.00 – 20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

 

CAM ALTI RESİM SERGİSİ

EROL ETİ, METİN ERKAN KAFKAS, ARİF SERCAN PALA, YILMAZ BULUT

 

Gelenekten gelen, halk sanatlarımızdan olan Camaltı Resmini yaşatmakta ve çağdaş yorumlarla devamını sürdürmeyi amaçlamaktayız. Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulun’da Camaltı Resimle tanışan hocamız Prof. Dr. Erol Eti, kendi sanatsal üretimlerindeki eğitim ve öğretimlerini günümüze kadar sürdürmüştür. Metin Erkan Kafkas’da akademik sürecinde Erol Eti’den Camaltı Resim konusunda eğitim almış, kişisel üretimlerinin yanısıra 2002 yılından itibaren derslerinde bu sanat dalını öğretmeye devam etmektedir. Erol Eti’nin öncülüğünde kurgulanan sergi üç nesil sanatçının üretimlerinden oluşmaktadır. Erol Eti ve Metin Erkan Kafkas’ın yüksek lisans öğrencileri  Arif Sercan Pala ve Yılmaz Bulut da bu yolda üretimleriyle devamlılığı sağlamaktadırlar. Sanatçıların üretimlerinde klasik Camaltı Resim tekniklerinin kullanımının yanı sıra yeni öneriler ve uygulama biçimleri de denenmiştir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

SEYİR HALİNDEYKEN YANDI

KENT HABER HAMDİ YÖRÜR Konacık’ta seyir halindeki cip birden alev aldı. Cip, ...

instagram takipçi satın al