Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
TÜRKİYE ENDURO ŞAMPİYONASI BODRUM’DA
Anasayfa / FLAŞ HABER / TÜRKİYE ENDURO ŞAMPİYONASI BODRUM’DA

TÜRKİYE ENDURO ŞAMPİYONASI BODRUM’DA

Türkiye Enduro Şampiyonası 1.Ayak Bodrum Yarışı 29-30 Nisan tarihlerinde Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle, “Yeni Parkur, Yeni Heyecan” sloganıyla Bodrum Motosiklet Kulübü’nün ev sahipliğinde Mumcular-Çamarası köyünde düzenlenecek.

Türkiye’nin en yetenekli enduro yarışçılarının katılacağı şampiyonanın ilk ayağında yarışçılar, 29-30 Nisan  tarihlerinde  Bodrum  Enduro Motosiklet Yarış Parkurunda  start alacaklar. Bodrum Belediyesi’nin katkılarıyla, Bodrum  Motosiklet Kulübü’nün düzenlediği Türkiye Enduro Şampiyonası  Bodrum Ayağında, Türkiye genelinden 250  sporcunun katılması bekleniyor.

 

Türkiye Enduro Şampiyonası’nın  magazine startı, 29 Nisan Cumartesi günü Bodrum Belediye Meydanı’ndan verilerek. 30 Nisan Pazar günü ise Çamarası Mevkii’nde şampiyona için özel olarak hazırlanmış olan Bodrum Enduro motosiklet yarış parkurunda  zor ama heyecanlı bir  yarış yapılması bekleniyor.  Doğal engelli zeminden  oluşan parkur, uzun ve zahmetli çalışmalar sonucunda enduro yarışları için uygun hale getirilerek, hem izleyenler, hem de yarışçılar için, heyecanı doruklara taşıyacak bir parkur haline getirildi. Mumcular Çamarası ormanında yarış için gerekli bütün standartların sağlandığı zorlu parkurda 3 tur atacak olan yarışmacılar, parkuru en kısa sürede bitirebilmek için  birbirleriyle kıyasıya rekabete girecekler. Bodrum Enduro Motosiklet Yarış Parkurunda fiziki ve mekanik dayanıklılığın ön plana çıkartılarak doğal engellerle dolu bağlantı yollarından ve farklı zorluk dereceleri olan cross, extreme ve enduro test etapları ile oluşturuldu. Hazırlanan test etaplarına ulaşımın kolay olması yarışın farklı noktalardan kolaylıkla izlenebilmesine olanak sağlıyor. Türkiye’ nin bir çok yöresinden kadın motosiklet sporcularının da katılacağı yarış “YENİ PARKUR YENİ HEYECAN” Sloganıyla yarış alanında bulunan herkese farklı heyecanlar yaratması bekleniyor.

Yarışlar ile ilgili bir açıklama yapan Bodrum Motosiklet Kulübü  Başkanı Cevdet  Erçik geleneksel hale gelen Türkiye Enduro şampiyonası 1. ayak Bodrum Yarışı, hakkında şunları söyledi. “Bu spora gönül veren yarışçıları bir araya getirme gibi ulusal bir görevi üstlenen bu yarışlar ile, küçümsenmeyecek sayıda yarışçı katılımı ve izleyici kitlesi ile Bodrum’un turizmine, ekonomisine ve Bodrum Bayrağı’nın tüm yurtta dalgalanmasına katkı sağlıyoruz. Özellikle profesyonel camia içerisinde oldukça önem verilen bu yarışların ilk ayağının Bodrum’da başlaması da hem katılımı, hem de heyecanı daha da katlamaktadır. 29-30 Nisan tarihlerinde, Bodrum Motosiklet Kulübü olarak bizlerin Bodrum’a kazandırdığı yeni parkur ile çam ağaçlarıyla bütünleşmiş ormanda, tamamen doğal olan bir parkurda, seyircilerin heyecanlı zaman geçirebilmesi için 3 km. hızlı cross test etabı, 2 km. extreme test etabı ve 10 Km. Enduro test etabı ve bağlantı yollarıyla toplam 39 km. olan ve 3 tur koşulacak yarışın toplamı 117 km.dir. “ dedi.

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

 BAŞARILI YELKENCİ FENERBAHÇE’YE TRANSFER OLDU

Turgutreis Yelken Kulübü sporcusu Yiğit Yalçın Çıtak Fenerbahçe Spor Kulübü’ne transfer oldu. ...

instagram takipçi satın al