Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
TÜRKİYE ENDURO ŞAMPİYONASI BODRUM DA BAŞLADI – Bodrum Güncel Haber
Anasayfa / FLAŞ HABER / TÜRKİYE ENDURO ŞAMPİYONASI BODRUM DA BAŞLADI

TÜRKİYE ENDURO ŞAMPİYONASI BODRUM DA BAŞLADI

Türkiye Enduro Şampiyonası 1.Ayak Bodrum Yarışı Bodrum Belediye meydanında verilen magazine startı ile başladı.

Bodrum Belediyesinin destekleri ile düzzenlenen yarışlar; “Yeni Parkur, Yeni Heyecan” sloganıyla Bodrum Motosiklet Kulübü’nün ev sahipliğinde Mumcular-Çamarası köyünde  yapılıyor

 

Bodrum Belediye Meydanında verilen magazine starını Bodrum Kaymakamı Bekir Yıulmaz ve Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon birlikte yaptılar.

Bodrum Motosiklet Kulübü Başkanı Cevdet Erçik basın mensuplarına yaptığı açıklamada Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen enduro yarışçılarının katıldığı yarışlara 138 sporcu kayıt yaptırdığını söyledi. Erçik sporcuların toplam 117 kilometrelik parkurda yarışacaklarını söyledi.

İlk gün magazine startının ardından Mumcular Çamarası parkurunda sıralama turlaraı yapıldı.

Çamarası Mevkii’nde şampiyona için özel olarak hazırlanmış olan Bodrum Enduro motosiklet yarış parkuru, doğal engelli zeminden oluşuyor.

Mumcular Çamarası ormanında yarış için gerekli bütün standartların sağlandığı zorlu parkurda 3 tur atacak olan yarışmacılar, parkuru en kısa sürede bitirebilmek için  birbirleriyle kıyasıya rekabete edecek.

Bodrum Enduro Motosiklet Yarış Parkuru fiziki ve mekanik dayanıklılığın ön plana çıkartılarak doğal engellerle dolu bağlantı yollarından ve farklı zorluk dereceleri olan cross, extreme ve enduro test etaplarından oluşuyor.

 

Yarışlar ile ilgili bir açıklama yapan Bodrum Motosiklet Kulübü  Başkanı Cevdet  ERÇİK  geneleksel hale gelen Türkiye Enduro şampiyonası 1. ayak bodrum yarışı, hakkında şunları söyledi.

“Bu spora gönül veren yarışçıları bir araya getirme gibi ulusal bir görevi üstlenen bu yarışlar ile, küçümsenmeyecek sayıda yarışçı katılımı ve izleyici kitlesi ile Bodrum’un turizmine, ekonomisine ve Bodrum Bayrağı’nın tüm yurtta dalgalanmasına katkı sağlıyoruz.  Yeni parkur çam ağaçlarıyla bütünleşmiş ormanda, tamamen doğal olan bir parkurda, seyircilerin heyecanlı zaman geçirebilmesi için 3 km. hızlı cross test etabı, 2 km. extreme test etabı ve 10

Km. Enduro test etabı ve bağlantı yollarıyla toplam 39 km. olan ve 3 tur koşulacak yarışın toplamı 117 km.dir”

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

TEBRİKLER KAYRA

Türkiye Karate Federasyonu’nun ulusal seviyedeki en önemli organizasyonu olan Büyükler Türkiye Karate ...

instagram takipçi satın al