Anasayfa / FLAŞ HABER / TÜRK YUNAN DOSTLUK KONSERİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

TÜRK YUNAN DOSTLUK KONSERİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

image_pdfimage_print

Bodrum da, Türk ve Yunan şarkılarının seslendirildiği dostluk konserinde renkli görüntüler oluştu  Bodrum kalesi Kuzey Hendeği’nde , Türk ve Yunan şarkılarının seslendirildiği dostluk konseri düzenlendi.

Türk-Yunan dostluk konseri, Bodrum Belediyesi ve Karaova Kültür ve Sanat Derneği’nin katkılarıyla,  bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Bağbozumu Günleri kapsamında düzenlendi.

Tüm koro üyelerinin kırmızı giyindiği etkinlik, şehitler için bir dakikalık saygı duruşuyla başladı. Gece daha sonra, Türk Sanat Müziği Korosu’nun seslendirdiği şarkılarla devam etti. Koronun seslendirdiği eserlere konser alanını dolduran yüzlerce kişi eşlik etti.

İki bölümde düzenlenen ve  konserin ardından, Yunanistan’ın Kos Adası’ndan gelen misafir sanatçılar sahne aldı. Sanatçılar gecede söyledikleri Yunanca şarkılarla izleyenlere keyifli bir gece yaşattı.

Türk ve Yunan solistlerin düetleriyle de renklenen gece, yaklaşık 2,5 saat sürdü. Konseri aralarında TRT sanatçılarının da olduğu yaklaşık 3 bin kişi ilgiyle izledi.

 

Print Friendly, PDF & Email

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

İFTAR İÇİN ÇİN ÇORBASI

Bodrum’da Çin mutfağının en eski ve en deneyimli temsilcisi Red Dragon, Marina’daki ...

instagram takipçi satın al