Anasayfa / FLAŞ HABER / Türk Eğitim Derneği’nden burs almak için son başvuru

Türk Eğitim Derneği’nden burs almak için son başvuru

image_pdfimage_print

Türk Eğitim Derneği’nden burs almak için son başvuru tarihi: 20 Şubat 2015 Maddi olanaksızlıklar eğitime engel olmasın!
Türkiye’nin eğitim alanındaki en köklü sivil toplum kuruluşu olan Türk Eğitim Derneği’nin başarılı ama maddi olanakları kısıtlı öğrencilere verdiği burs için başvurular devam ediyor.
87 yıldır gururla taşıdığı meşalesiyle eğitim dünyasını aydınlatan Türk Eğitim Derneği, maddi olanaksızlıklar yüzünden gelecek kaygısı taşıyan başarılı öğrenciler için umut olmaya devam ediyor. 2015-2016 öğretim yılında TED Okulları’na alınacak burslu öğrencilerin belirleneceği “Tam Eğitim Bursu Sınavı”, 4 Nisan Cumartesi günü TED Bodrum Kolejinde gerçekleşecek. Tam Eğitim Bursu sınavını kazanarak TED ailesine katılma ve iyi bir eğitim alma şansı bulan öğrenciler Türk toplumunun geleceğini daha sağlam temeller üzerine inşa ederek, yarınlara umutla bakılmasında büyük bir rol üstleniyor.
4. Sınıf öğrencileri de sınava giriyor
Daha önceki yıllarda 5., 6., 7. ve 8. Sınıf öğrencilerinin katılabildiği bursluluk sınavına bu yıl 4. Sınıf öğrencileri de katılıyor. Sınava girecek öğrencilerde T.C. vatandaşı olmak, 4., 5., 6., 7. veya 8. sınıfa devam ediyor olmak, en son bitirdiği sınıftaki karne not ortalamasının 85 ve üzeri olması, ekonomik koşullar itibariyle maddi desteğe kesinlikle ihtiyaç duymak gibi kriterler aranıyor. Türk Eğitim Derneği’ne bağlı okullarda öğrenimini sürdüren öğrenciler ise burs sınavına katılamıyor.
“Tam Eğitim Bursu”na başvurmak isteyen adaylar, 20 Şubat 2015 tarihine kadar www.ted.org.tr adresinden online başvuru yapabilir ya da burs kriterleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için 0 312 418 06 14 /159 numaralı telefonu arayabilirler.

 

Print Friendly, PDF & Email

Bir yorum


Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/comments.php on line 21
  1. başvuruyu nerden yapa bilirim

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Tutkumm Ekibinin Barış Yolculuğundaki Unutulmaz Kareleri D-Marin Turgutreis Yacht Club’da Sergilenecek

Hareketli bir Yacht Club’a ve canlı bir yapıya sahip olan D-Marin Turgutreis, ...

instagram takipçi satın al