Anasayfa / HABERLER / SİYASİ / TOSUN : KONACIK MODERN PAZARYERİ SEÇİMDEN ÖNCEYE YETİŞECEK

TOSUN : KONACIK MODERN PAZARYERİ SEÇİMDEN ÖNCEYE YETİŞECEK

image_pdfimage_print

Konacık Belediyesi tarafından yaptırılan “Modern Pazar Yeri ve Kapalı Otopark” projesinde, yapının ana iskeleti tamamlandı. Çelik konstrüksiyon olan yapının inşaatındaki son durumu inceleyen Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, “Çalışmalar planladığımız gibi gidiyor. Tabii seçim çalışmalarımız yoğun bir tempoda sürerken, proje çalışmalarımızı ve belediye hizmetlerimizi de aksatmıyoruz. Söz verdiğimiz gibi inşallah 30 Mart’tan önce pazar yerimizi açacağız” dedi.

Konacık Belediyesi tarafından gerçekleştirilen projede, inşaat alanını ziyaret eden Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, çalışmalarda gelinen son durum hakkında bilgi aldı.

Çelik konstrüksiyon olan yapıda, otopark alanı ve taşıyıcı kolonlar tamamlanırken, çelik elemanlar ile kubbe mimarisindeki çelik çatı yerleştirildi. Kaplama ve iç mimari çalışmaları sürdürülen projede, son aşamada çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmaları yapılacak. Başkan Mehmet Tosun incelemenin ardından, “Çalışmalar planladığımız gibi gidiyor. Tabii seçim çalışmalarımız yoğun bir tempoda sürerken, proje çalışmalarımızı ve belediye hizmetlerimizi de aksatmıyoruz. Söz verdiğimiz gibi inşallah 30 Mart’tan önce pazar yerimizi açacağız. Böylece vatandaşlarımıza vaat ettiğimiz tüm sözleri yerine getirmenin vicdani rahatlığı içerisinde sandığa gideceğiz” dedi.

Özellikleri ile Muğla’nın İlk ve Tek Projesi

Konacık Mimar Sinan Caddesi üzerinde, 3 bin 800 metrekaresi otopark, 3 bin 800 metrekaresi ise pazar yeri olmak üzere toplam 7 bin 700 metrekare kapalı alana inşa edilen “Konacık Belediyesi Modern Pazar Yeri ve Kapalı Otopark” projesinde, otopark olarak kullanılacak bodrum katı 5.50 metre, pazar yeri ise 5 metre tavan yüksekliğine sahip. Pazar yeri alanında taşıyıcı kolonlar yapı çevresine yerleştirilerek, 3 bin 800 metrekare alanın tamamının kullanılması amaçlanıyor. İçerisinde, 2 adet yürüyen rampa, asansör, iklimlendirme sisteminin de yer aldığı “Konacık Belediyesi Modern Pazar Yeri ve Kapalı Otopark” projesi yaklaşık olarak 8 milyon liraya mal olacak.

Print Friendly, PDF & Email

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

İKİZLER BABALARININ İZİNDE

5 Yıldır müziğini içinde yaşatan Gürdal Karagöz geçtiğimiz günlerde ikiz kızları Sena ve ...

instagram takipçi satın al