Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
The Bodrum Cup 17 – 22 Ekim 2016 tarihlerinde 28’inci kez start alacak
Anasayfa / FLAŞ HABER / The Bodrum Cup 17 – 22 Ekim 2016 tarihlerinde 28’inci kez start alacak
Bodrum Kupası Yelken Yarışı

The Bodrum Cup 17 – 22 Ekim 2016 tarihlerinde 28’inci kez start alacak

DENİZ, YELKEN VE MAVİ YOLCULUK TUTKUNLARININ HER YIL HEYECANLA BEKLEDİĞİ “THE BODRUM CUP”  17 EKİMDE START ALIYOR…

Yelken dünyasının en önemli yarışlarından biri olan The Bodrum Cup Yelken Yarışları 28’inci kez

yerli ve yabancı deniz tutkunları ve konuklarıyla ile buluşacak.

The Bodrum Cup ahşap yelkenli tekne yarışları yelkencilerin yoğun katılımıyla Türkiye ve Yunanistan’da deniz ve kara etkinlikleri ile bir festival şeklinde gerçekleştirilecek.

Era Bodrum Yelken Kulübü’nün 1989’da başlattığı The Bodrum Cup Yelken Yarışları’nda bu yıl                            100 tekne ve 1500 yelkenci yarışacak.  Bu yıl 28’incisi düzenlenen ve bir Bodrum geleneği haline gelen The Bodrum Cup’a 5000 katılımcı bekleniyor. The Bodrum Cup’ta dünyadaki benzer organizasyonlardan farklı olarak denizciler konuklarıyla birlikte yarışabilecekler. Kabin kiralanarak da yarışa dahil olunabilen The Bodrum Cup’a guletlerin yanı sıra IRC, triandil, geleneksel ve diğer yelkenli kategorilerinde de katılım sağlanıyor.

Bodrum’un tanıtımına, yatçılığa, ülke turizmine,  doğanın ve koyların korunmasına da katkıda bulunan turizmin markalaşmış ve geleneğe dönüşmüş etkinliği The Bodrum Cup, 17 Ekimde kortej yürüyüşü ve kampana töreni ile başlayacak. Yelken yarışlarının yanı sıra fotoğraf yarışması, yemek yarışması, kostüm yarışması, söyleşiler gibi pek çok etkinliğin de yer aldığı bir hafta boyunca katılımcılar unutulmaz anlar yaşayacak.  The Bodrum Cup; 22 Ekimde ödül töreni ve konser ile sona erecek.

Her yıl deniz tutkunlarının merakla beklediği, yelken, deniz, marina, mavi yolculuk dünyasının önemli yarışlarından biri olarak kabul edilen, Uluslararası  The Bodrum Cup yarışları, bu yıl Palmarina Bodrum ana sponsorluğunun yanı sıra Bodrum Belediyesi, TAV Passport, Technogym destekleriyle Bodrum’dan başlayıp, Gümüşlük, Leros, Yalıkavak Palmarina ve Bodrum olmak üzere 5 etaptan oluşacak.

Yarış takvimi ve rotası:

17  Ekim Bodrum – The Bodrum Cup Kortej, Kampana Töreni ve Açılış Partisi

18  Ekim  Bodrum – Gümüşlük Etabı

19  Ekim Gümüşlük – Leros Etabı -Mavi Yolculuk Mutfağı Yemek Yarışması ve Akustik konser

20  Ekim Leros –  Leros Etabı

21  Ekim Leros – Yalıkavak Palmarina Bodrum Etabı Konser ve kıyafet yarışması

22  Ekim Yalıkavak -Bodrum Etabı – Ödül Töreni, Kapanış Partisi ve Konser

 

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

2 BİN 33 YOLCUYLA GELDİ

Bodrum’a demir atan dev yolcu gemisi ‘Mein Schiff 2’, ilçeye 2 bin ...

instagram takipçi satın al