Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
TED KOLEJİNDEN : BİR ELMANIN İKİ YARISI PROJESİ – Bodrum Güncel Haber
Anasayfa / FLAŞ HABER / TED KOLEJİNDEN : BİR ELMANIN İKİ YARISI PROJESİ

TED KOLEJİNDEN : BİR ELMANIN İKİ YARISI PROJESİ

Engelli bireylerin sosyal hayata dahil olmaları ve toplumda engelliler konusunda gerekli bilincin oluşturulması amacıyla TED Bodrum Koleji öğrencileri tarafından hayata geçirilen “Bir Elmanın İki Yarısı” adlı sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirildi.

Yahşi Özel Eğitim Uygulama ve İş Uygulama Okulu’ndan yaklaşık 50 öğrencinin de katılımıyla gerçekleştirilen etkinlik TED Bodrum Koleji Spor Salonu’nda başladı. Burada drama öğretmenlerinin yönetiminde müzik eşliğinde hareketli ve hayal kurmaya yönlendiren aktiviteler yapıldı. Daha sonra ise öğrenciler sınıflarda resim çalışmaları yaptı.

TED Bodrum Koleji Psikolojik Danışmanı Kayane Kutlu, “Bir Elmanın İki Yarısı” projesinden bahsederek şunları söyledi:

“Bugün 5’inci sınıf öğrencilerimizle bir sosyal sorumluluk projemiz olan ve 5 yıldır gerçekleştirdiğimiz “Bir Elmanın İki Yarısı”nın ilk ayağını yaptık. Bu çalışmada öğrencilerimizin önce tanışıp kaynaşmaları için onlara drama öğretmenlerinin yönetiminde müzik eşliğinde hareketli ve hayal kurmaya yönlendiren bir drama çalışması yaptık. Daha sonra bu drama etkinliğimizin bir uzantısı olarak görsel sanatlar atölyemizde resim çalışması yaptık.”

Projenin amacından da bahseden Kutlu, “Bizim hedefimiz engelli çocuklarla bizim çocuklarımızın bir araya gelmeleri, onları yakından tanımaları, kaynaşmaları, bir etkinlik aracı ile ortak zaman geçirerek birbirleri ile empati kurup toplumsal duyarlılığı uyandırmak. Çocuklarımızın toplumdaki engelli bireylere karşı olumsuz duygular yerine daha olumlu ve pozitif duygularla yüklenmelerini sağlamak” ifadelerini kullandı.

Öğrencileri yaptığı resimler ise yılbaşında kartpostal yapılıp, kartpostallarla TED Koleji ve Yahşi Özel Eğitim Uygulama ve İş Uygulama Okulu öğrencilerinin yeni yılı kutlanacağı bildirildi.

Kent Haber Hamdi Yörür

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

BODRUM DA 1’İ UZMAN ÇAVUŞ 9 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Bodrum’dan yasa dışı yollarla Yunan adalarına geçmeye çalışan 112 kaçak göçmenin yakalanması ...

instagram takipçi satın al