Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
Batı Akdeniz Havza Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu toplandı – Bodrum Güncel Haber
Anasayfa / FLAŞ HABER / Batı Akdeniz Havza Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu toplandı

Batı Akdeniz Havza Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu toplandı

Batı Akdeniz Havza Yönetimi Muğla İli Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu Toplantısı Muğla Valisi Amir Çiçek başkanlığında Vali Özer Türk Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantıya Vali Çiçek’in yanı sıra Vali Yardımcısı Fethi Özdemir, DSİ 21. Bölge Müdürü Dr. Murat Alp ve kurul üyeleri katıldı.

Toplantıda yaptığı konuşmada bölgedeki suların kirletilmemesi, daha iyi kullanılması ve kaynakların sürdürülebilir olması için bakanlık tarafından havza yönetiminin oluşturulduğuna dikkat çeken Vali Çiçek, “Suyu ihtiyacımızın dışında kullanır veya suyu kirletirsek insan ve canlı sağlığına kötülük yapmış oluruz. Yaşam kaynağımız suyu kendimiz ve gelecek nesillere aktarmak için korumalıyız. Doğal değerlerimiz olan hava, su ve toprağı korumakla mükellefiz. Bu nedenle koordinasyon kurulu olarak bütüncül bir yaklaşımla hava, su ve toprağı birlikte düşünerek çalışmalarımızı yürütmekle sorumluyuz. Bu konuda ortak akıl kolektif hareketle suyu akılcı bir yaklaşımla kullanarak projelerimizi geliştirmeliyiz. Bu şekilde gelecek nesillere karşı sorumluluğumuzu yerine getirebiliriz” diye konuştu.

Suyun nitelik ve nicelik olarak korunması, gelecek nesillere aktarılmasının çok önemli olduğunu ifade eden DSİ 21. Bölge Müdürü Dr. Murat Alp ise, işletme hidrolojisi ve suyun ekonomik kullanımı, su kirliliğinin önlenmesi hakkında yapılan çalışmalar, taşkınların önlenmesiyle ilgili yapılması gereken işler ve taşkın önleme çalışmaları hakkında sunum yaptı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

MİLLİ DANSÇININ ÖLÜMÜ BODRUM’U VE DANS CAMİASINI ACIYA BOĞDU

BAŞARILI MİLLİ SPORCUNUN ÖLÜM SEBEBİ HENÜZ ÖĞRENİLEMEDİ ASIM DEMİR; OĞLUMUN İNTİHAR ETTİĞİNE ...

instagram takipçi satın al