Anasayfa / FLAŞ HABER / STANDLAR ENGELLİLER İÇİN AÇILDI

STANDLAR ENGELLİLER İÇİN AÇILDI

image_pdfimage_print

Bodrum Yarımada Engelli Haklarını Koruma Derneği (BOYENDER) tarafından Bodrum Limanı’nda 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne özel bir kesmes düzenlendi. Standlardan elde edilen gelirle bir engellinin aracına akü alınacak.

Tepecik Camii yan tarafında düzenlenen kermeste çok sayıda stant kurularak doğal sabunlar, süs eşyaları, takılar ve giyecek gibi malzemeler satışa sunuldu.

Kermes hakkında bilgiler veren derneğin kurucusu ve başkanı Esma Ezenel şunları söyledi:

“Her yaptığımız etkinliğin mutlaka bir amacı var.  Daha önceki etkinliklerimizde de engelli kardeşlerimize akülü araçlar aldık. Bugün de stant bağışı olarak verilen ödeneklerle bir engelli kardeşimizin akülü aracına akü alacağız. Bu araçların aküleri çok pahalı.”

Ezenel, desteklerinden dolayı Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden Emre Tümer ve Bodrum Belediyesi’ne teşekkür etti.

Kermeste doğal malzemelerden ürettiği sabunları satan Duygu Erdoğan ise şunları kaydetti:

“Ben sabunlarımı bitkisel yağlardan tamamen organik bir şekilde yapıyorum. Lavanta yağı, üzüm çekirdeği yağı, Bodrum mandalinası yağı, hindistan cevizi yağlarından yapıyorum. Cilt özelliğine göre bu sabunları kullanıyorlar. Bu sabunlar tedavi amaçlı kullanılıyor, kan dolaşımını hızlandırıyorlar, adale ağrılarına iyi geliyorlar. Bu kermes de BOYENDER’in öğretmenler gününe özel düzenlediği bir kermes. Biz burada katılım ücreti ödüyoruz. Buradan elde edilen gelir de ihtiyacı olan engelli kardeşlerimize aktarılacak.”

Kent Haber

Print Friendly, PDF & Email

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Bodrum’dan Başkan Gürün’e Teşekkür Ziyareti

Bodrum Göltürkbükü ve Gündoğanspor temsilcileri Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e ...

instagram takipçi satın al