Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
Sevgililer Gününde Öldürülen Hülya Yolcubal’ı Andılar – Bodrum Güncel Haber
Anasayfa / FLAŞ HABER / Sevgililer Gününde Öldürülen Hülya Yolcubal’ı Andılar

Sevgililer Gününde Öldürülen Hülya Yolcubal’ı Andılar

Bodrum Kadın dayanışma Derneği tarafından organize edilen sevgililer günü eyleminde, 2010 yılında Bodrum’da öldürülen Hülya Yolcubal ve diğer kadınlar anıldı.

Hülya Yolcubal’ın Cumhuriyet Mahallesi Kalekonut Sitesinde öldürüldüğü evinin önünde otoparkta düzenlenen eyleme Kadın dayanışma Derneği üyelerinin yanı sıra bazı sivil toplum kuruluşu üyeleri de katıldı.

Ellerinde, “Hülya Yolcubal ayrıldığı erkek arkadaşı tarafından öldürüldü”, “Bugün Yağmur’un 19 yaşında öldürüldüğü gün”, “2014’de erkekler 294 kadını öldürdü” ve benzeri dövizlerle alanda bekleyen kadınların önlerinde de bir hediye paketi vardı.

17 Haziran 2010 tarihinde Bodrum’da öldürülen Hülya Yolcubal’ın öldürüldüğü yerde bir araya gelen kadınlar, tüm kadınları kadın ölümlerine, kadın kayıplarına karşı bir arada olmaya davet etti.

Grup adına açıklama yapan Hatice Pehlivan, Bodrum’da öldürülen kadınları hatırlatarak başladığı konuşmasında şunları söyledi;

“Sevgili Hülya ve Yağmur. Erkekler çiçeklerle geldiler kadınların hayatına ve öldürerek gittiler. Bizler biliyoruz ki ölümleriniz o hediye paketlerinde saklı, bizler biliyoruz ki çiçekleriniz arasında bıçaklarınız. Bizler biliyoruz ki son görüşmelerde saklı öfkeleriniz. Biz kadınlar, kadın ölümlerinin, kadın esaretinin sistematik bir şekilde sürdüğü bu erkek egemen sistemde bu yalanı yaşamayacağız. Bize dayatılan yaşamlara ve şiddete boyun eğmeyeceğiz. Öldüren sevgi istemiyoruz” dedi.

Açıklamanın ardından yanlarında getirdikleri hediye paketi açıldı ve kadınlara plastik bıçağa sarılı papatya çiçekleri ve rulo edilmiş not kağıtları dağıtıldı. Tekme, tokat, yumruk ve hakaret içerikli kelimelerin yazılı olduğu kağıtları açan kadınlar ellerindeki papatyalarla birlikte kağıtları yeniden hediye paketinin içine koydular.

Yaklaşık yarım saat süren eylem katılımcıların sessizce dağılmasıyla sona erdi.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Mehmet Tosun: “Şahsımla İlgili Bir Kariyer Mücadelesinde Değilim”

Dün Habertürk Gazetesi köşe yazarı Muharrem Sarıkaya’nın “CHP-İYİ Parti’den Bodrum’a “özel model” ...

instagram takipçi satın al