Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
Samsun’da bir doktorun öldürülmesi Bodrum’da protesto edildi – Bodrum Güncel Haber
Anasayfa / FLAŞ HABER / Samsun’da bir doktorun öldürülmesi Bodrum’da protesto edildi

Samsun’da bir doktorun öldürülmesi Bodrum’da protesto edildi

Bodrum’da sağlık çalışanları, Op. Dr. Kamil Furtun’un Samsun’da görevi başında uğradığı silahlı saldırıda öldürülmesini protesto etti.

Bodrum Devlet Hastanesi önünde sabah saat 09:00 ve 11:00 de olmak üzere iki ayrı açıklma yapılarak Dr. Furtun’un öldürülmesi protesto edildi.

Bodrum da ilk açıklamayı Devlet Hastanesi Başhekimi K.B.B doktoru, Başhekim Oğuz Şahin yaptı. Şahin açıklamasında 700 bin kişilik çalışanıyla sağlık için emek veren büyük bir ailenin mensubu olduklarını belirterek “Op. Dr. Kamil Furtun’un görevi başında vahşice katledilmesiyle farklı bir boyut kazanan saldırılardan” sağlık ve şiddet “ kelimelerinin sıkça yanyana anılıyor olmasından evlatlarınız olarak derin bir endişe ve üzüntü duymaktayız” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü “şiddet ve vahşeti reva gören canavarlar kadar, yaşanan şiddet olayları üzerinden hesap yapıp insani duyguları istismar edenlere karşı da tüm halkımızı ve sağlık çalışanlarımızı dikkatli olmaya çağırıyoruz”

Bodrum Devlet Hastanesinde önünde toplanan sağlık çalışanları polikliniklere girmediklerini açıkladılar.

Hastane önünde yapılan açıklamalara; Türk Tabipler Birliği, Türk Dişhekimleri Birliği, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası, Dev Sağlık İş, Türk Hemşireler Derneği, Türk Ebeler Derneği, Türk Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği, Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği, Muğla Tabip Odası, Muğla SES Temsilciliği, Sağlık Sen tarafından destek verildi.

Eylem sırasında üzerinde Artık Yeter, Yastayız, Sağlıkta Dönüşüm, Şiddet sürüyor, Bu şiddet Sona ersin, Katil Kim Biz Biliyoruz, yazan pankartları taşıdılar.

Basın açıklamalarının sonuncusunu Türk Tabipler Birliği Metrkez Konseyi üyesi Doktor Şükrü Güner tarafından yapıldı.

Doktorlara yönelik saldırılara karşı sağlık çalışanları tarafından yapılan basın açıklamalarına Bodrum CHP ilçe Başkanı Recai Seymen, Cumhuriyet Kadınları Derneği üyelerinde katılarak destek verdiği gözlendi.

 

SAĞLIK VE SOSYAL HİZMET EMEKÇİLERİ SENDİKASI ( SES ) SENDİKASINDAN GELEN AÇIKLAMA METNİ ŞÖYLE:

YASTAYIZ SAĞLIKTA ŞİDDET CAN ALMAYA DEVAM EDİYOR İSYANDAYIZ 1 HAZİRAN PAZARTESİ GÜNÜ HİZMET ÜRETMİYORUZ 29 Mayıs 2015 tarihinde Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi’nde görevli Göğüs Cerrahisi Uzmanı Operatör Doktor Kamil Furtun uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirdi. Dr. Ersin Arslan ve diğer sağlık emekçileri gibi… Yastayız. Görev yaptığı hastanede hunharca katledildi Dr. Kamil Furtun. Gece gündüz demeden günün 24 saati insanların iyileştirilmesi için hizmet verdiği hastanede katledildi. Artık aramızda olmayacak, geride ailesini, mesai arkadaşlarını ve hastalarını bırakarak ayrıldı aramızdan. Oysa uyarmıştık, Sağlık Bakanı’nı ve AKP iktidarını… Sağlığı piyasalaştıran, sağlık çalışanlarını köleleştiren ve itibarsızlaştıran uygulama ve söylemlerinizden vazgeçin diye… Artık sağlıkta şiddet olağan bir hal almıştı. Her gün bir şiddet vakası ile karşı karşıya kalıyor ve Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere sağlık müdürlükleri ve hastane önlerinde eylem ve etkinlikler gerçekleştiriyorduk. Duysunlar diye sesimizi… Ama nafile… Çünkü onlar kendi iktidarlarını korumak için sağlık çalışanlarını korumasız bırakmaya niyetliydiler. Ve bir arkadaşımız daha görev yaptığı hastanede yaşamını yitirdi. Öfkeliyiz. Sadece katiller değil, azmettirenler ve önlem almayanlar da bu cinayetten sorumludur. Bir Daha Ölmemek ve Hesap Sormak İçin ; 1 Haziran 2015 Pazartesi günü kamu sağlık kurumlarında HİZMET ÜRETMEYECEĞİZ. Sabah mesai başlangıcında hastane bahçelerinde toplanıp şiddete maruz kalarak yitirdiğimiz sağlık emekçileri için saygı duruşu, oturma eylemleri vb. gerçekleştireceğiz. Öğle saatlerinde ise hastane önlerinde, meydanlarda toplanıp basın açıklamaları ve yürüyüşler gerçekleştireceğiz. Halkımızı da, sağlıkta şiddete karşı sağlık çalışanlarına sahip çıkmaya davet ediyoruz. Kamuoyuna saygı ile duyururuz.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

BODRUM DA TARHANA ÇORBASI VE GEMİCİ PEKSİMETİ DAĞITTILAR

Slow Food ve Yaveş Gari Bodrum Birliği, Bodrum Pazar yerinde sıcak Muğla ...

instagram takipçi satın al