Anasayfa / FLAŞ HABER / Okul arkadaşları yarım asır sonra tekrar bir araya gelip sergi açıyorlar

Okul arkadaşları yarım asır sonra tekrar bir araya gelip sergi açıyorlar

image_pdfimage_print

BODRUM’A SANATSEVERLER’E VE HERODOT’A MERHABA SERGİSİ 10-23 HAZİRAN 2017

Aynı okuldan dört arkadaşın “Bodrum’a Sanatseverler’e ve Herodot’a  Merhaba” adlı Resim Sergisi 10 Haziran Cumartesi 19:00-21:00 saatleri arasında Herodot Kültür Merkezi Sergi Salonunda izleyiciyle buluşuyor. İstanbul Öğretmen Okulu, ardından şimdiki adıyla Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi (dönemin Devlet Tatbiki Güzel Sanat Yüksek Okulu)’u mezunları Sefer Öztürk, Servet Bozkurt, Nedret Öztürk ile şimdiki Marmara  Üniversitesi Eğitim Fakültesi (dönemin İstanbul Atatürk Eğitim Enstitüsü) mezunu Mehmet Kapçak “Bodrum’a, Sanatseverlere ve Heredot’a  Merhaba” sergisinde yarım asır sonra buluştular. Sergide dört arkadaşın birliktelikleri ile irili ufaklı ve değişik tekniklerde yaklaşık 100 çalışmanın ilgi odağı olması bekleniyor.

Sefer Öztürk, Servet Bozkurt, Nedret Öztürk, Mehmet Kapçak “Bodrum’a Sanatseverler’e ve Herodot’a Merhaba” Resim Sergisi 10-23 Haziran’a tarihleri arasında  görülebilir.

1950  Afyon’da doğumlu Sefer Öztürk 1973’da şimdiki adı Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi olan (Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu) Resim Bölümünden mezun oldu. 32 kişisel sergi açtı ve çok sayıda karma sergiye katıldı. Uzun süre İstanbul Devlet Opera ve Balesinde Dekoratör-Ressam olarak görev yapan ve Keçe Resmi”nin Türkiye’deki ilk uygulayıcısı olan Sefer Öztürk’ün yurtiçi ve yurtdışında resim koleksiyonları ve özel koleksiyonlarda eserleri bulunmaktadır. Sanatçı Turgutreis’deki atölyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

1950 Kahraman Maraş doğumlu Servet Bozkurt Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim Bölümünden mezun oldu. Toplumsal dinamikte, resim sanatının yerel ve evrensel boyutta diyeceği olduğunu düşünen Servet Bozkurt geçen sene İstanbulda açtığı  “Bi Sen Eksiktin Ayışığı” konulu resim sergisi büyük ilgi görmüştü. Servet Bozkurt Ressamlar Rerneği üyesidir. Ressamlar derneğininin açtığı sergilere katılmaktadır.

1952 İstanbul’da doğumlu Nedret Öztürk günümüzdeki adı Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi olan (Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu) Resim Bölümü’nden mezun oldu. 1983’te Hasköy Lisesi’nde resim ve sanat tarihi öğretmenliğine başladı. Yirmi yıl öğretmenlikle birlikte  Beyoğlu Belediyesi’nde ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde değerlendirme komisyonlarında görev yaptı. 2003’de hizmet şeref belgesiyle onurlandırıldı. Emekliliğinden sonra ara verdiği sanat çalışmalarına Turgutreiste devam etmektedir.

1947 Mazıdağı doğumlu Mehmet Kapçak 1967’de İstanbul İlköğretmen Okulunda Selahattin Hüsnü Taran ve Hamdi Dicle’nin öğrencisi oldu.  1970 yılında öğretmen olarak bu okuldan mezun oldu. Şimdiki adı Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi olan (İstanbul Atatürk Eğitim Enstitüsü) Resim Bölümü’nde Prof.Ramiz Aydın, Prof.Tevfik Karakaya, Prof.İsmail Avcı ve Prof.Süleyman Saim Tekcan’ın atölyelerinde eğitimini tamamlayıp bölüm birincisi olarak mezun oldu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde lisansını yaptı. Sanatçı Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği-BRHD üyesidir.

Print Friendly, PDF & Email

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Bodrum’dan Başkan Gürün’e Teşekkür Ziyareti

Bodrum Göltürkbükü ve Gündoğanspor temsilcileri Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e ...

instagram takipçi satın al