Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
ÖĞRENCİLER ERZURUM’DAKİ KÖY OKULUNA YARDIM GÖNDERİYOR – Bodrum Güncel Haber
Anasayfa / FLAŞ HABER / ÖĞRENCİLER ERZURUM’DAKİ KÖY OKULUNA YARDIM GÖNDERİYOR

ÖĞRENCİLER ERZURUM’DAKİ KÖY OKULUNA YARDIM GÖNDERİYOR

Bodrum Anadolu Lisesi öğrencilerinin yürüttükleri proje ile Erzurum’daki bir köy okuluna kıyafet, kitap, kırtasiye ve oyuncaklar gönderiyor.

Bodrum Anadolu Lisesi 11’inci sınıf öğrencileri, Doğu’da ihtiyaç sahibi bir köy okuluna yardım etmek için kolları sıvadı. Okulu seçebilmek için Türkiye’nin farklı bölgelerinde öğretmenlik yapmış Felsefe Öğretmeni Filiz Ahi’den yardım istediler. Filiz Ahi de yıllar önce Erzurum Pasinler Büyükdere Köyü Ortaokulu müdürü ve aynı zamanda eski öğrencisi Serkan Acar ile irtibata geçti. Böylece okul öğrencilerince toplanan yardımların, o okula gönderilmesine karar verildi. Bodrum Anadolu Lisesi öğrencileri de Erzurum’a yollayacakları paketlerin üzerlerine de paketin ulaşacağı öğrencinin ismini yazdı.

Projenin başlamasına vesile olan öğrencilerden Mine Kök, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları sile getirdi:

“Biz bir yardım projesi başlatmayı düşünüyorduk. Bu yardımları Doğu’daki bir okula gönderebileceğimizi düşündük. Aklımıza hemen Filiz hocamız geldi, çünkü onun Doğu’da öğretmenlik yaptığını biliyorduk. Filiz hocamızın eski öğrencisi Erzurum Pasinler’deki okulda müdürlük yapıyormuş, Filiz hocamız da onunla iletişime geçti. Biz de okul idaresinden onay alıp ilkokul, ortaokul ve anaokulu olarak hizmet veren Büyükdere Köyü Ortaokulu için yardımları hazırladık. Oradaki öğrencilere özel, üzerlerine onların isimlerini yazarak paketler oluşturduk. Kıyafet, kırtasiye malzemeleri, oyuncak, zeka geliştirici oyunlar gibi topladığımız malzemeleri bugün paketleyip oraya yolluyoruz. Bu konuda bize yardımcı olan öğretmenlerimiz, müdürümüze çok teşekkür ediyorum. Okulumuza bu konuda çok duyarlılık gösterdi.  Bütün sınıflardan kitap, kalem, kıyafetleri fazlasıyla verdiler. Fazla gelen kıyafetleri de Bodrum’daki kimsesiz ve yalnız yaşayan yaşlılarımızı ziyaret ederek kendilerine vereceğiz.”

Yardımların gönderileceği okulu belirleyen Felsefe Öğretmeni Filiz Ahi de öğrencilerin böyle bir proje ile gelmelerinin kendisini çok mutlu ettiğini ifade ederek, şu sözlere yer verdi:

“Türkiye’nin pek çok bölgesinde görev yapan bir öğretmen olarak tüm çocuklarımla aynı duyguyu paylaştığımı görüyorum. Her nerede olurlarsa olsunlar, birbirileri ile iyi bir iletişim ve empati içinde olduklarını düşünüyorum. Bu amaçla daha önce Erzurum’da görev yaptığım okula göndermeye karar verdik. O okulda eski öğrencim Serkan Acar şu anda okulum müdürü. Onunla iletişimim hiç kopmamıştı. Oraya yardımları göndermeye karar verdik. Bu amaçla çocuklar çalışmalarını sürdürdüler. Çok emek verdiler, çok uğraştılar. Böyle bir projede olmaktan çok mutlular. Kendilerine çok teşekkür ediyorum.”

Öğrenciler tarafından kolilere yerleştirilen paketler, otobüsle Erzurum’a gönderilecek.

Kent Haber Hamdi Yörür

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

TEBRİKLER KAYRA

Türkiye Karate Federasyonu’nun ulusal seviyedeki en önemli organizasyonu olan Büyükler Türkiye Karate ...

instagram takipçi satın al