Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
Obama’dan Yardım İstedi – Bodrum Güncel Haber
Anasayfa / FLAŞ HABER / Obama’dan Yardım İstedi

Notice: Undefined index: tie_sidebar_pos in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/post-head.php on line 5

Obama’dan Yardım İstedi

Bodrum’da yaşayan Mustafa Yılmaz, eski karısının kaçırıp 12 yıldır göremediği kızını aramaya devam ediyor.
Mustafa Yılmaz öğle saatlerinde Bodrum Belediye Meydanında açtığı pankart ile Amerika’da olduğunu öğrendiği kızı için ABD Başkanı Barack Obama’dan yardım istedi.
Mustafa Yılmaz basın mensupları aracılığıyla iletmek istediği sözlerine şu şekilde başladı;
“Mr. Obama, l have not seen my daughter for 12 years. My daughter needs me. Her mother took away from me. Mr. Obama please l need your help. (Sayın Obama , ben 12 yıldan beri kızımı görmüyorum. Kızımın bana ihtiyacı var. Annesi onu benden aldı. Sayın Obama yardımınıza ihtiyacı var)”.
ABD Başkanı Barack Obama’dan yardım talebini yenileyen Mustafa Yılmaz sözlerine şu şekilde devam etti:
“Ben 12 yıldır kızımı görmüyorum. Annesi hukuka aykırı bir şekilde onu ABD’ye götürdü. Şu an onun yerini tespit etmiş durumdayım. 12 yıldan beri kızım ABD’de esaret altındadır. Kızımın benimle haberleşmemesi, görüştürülmemesi, haberleşmesine engel olunması esaretinin en açık delilidir. Artık Obama’dan arz ediyorum, bu suçluya ev sahipliği yapmamalarını diliyorum. Annenin de bu tutumuna hiçbir anlam veremiyorum. Bir insanın bunları yapabilmesi için akıl sağlığını kaybetmiş olması lazım. Ben anneyi de artık suçlayamıyorum, bir anne çocuğuna bu kadar vicdansızca yaklaşamaz. Çünkü onun benimle haberleşmesini engelliyor. Artık Özlem Sofuoğlunun ve ailesinin bu suça son vermesinin istiyorum ve Obama’dan bu suçluya ev sahipliği yapmamalarını diliyorum. Bu suçlunun orada barınmamasını diliyorum. Bu suçu devam ettirmesinler.
Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde davaya devam eden Sezer Özkan isimli avukatım. Kendisi bana kızımın sosyal paylaşım sitelerindeki fotoğrafını gönderdi. Kendisi de Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde davaya devam etmektedir. Ama Obama’dan arz ediyorum kızım orada annesinin yanında rehin altındadır. Buna son verilsin yardım istiyorum.
Avukatım sadece youtube’da bir fotoğrafını bulmuş. Bu fotoğraf www.kizimiistiyorum.com sitesinde yayınlandıktan sonra oradan da fotoğrafını kaldırdılar.12 yıldan beri ben kızımı arıyorum aramaya da devam edeceğim. www.kizimiistiyorum.com sitesinde bir imza kampanyası başlattım. Bu kampanyadan insanların bana ulaşmalarını istiyorum. Annesiyle de görüşemiyorum. Ulaştığım bütün telefonları kapattılar. Beni sesimi duydukları anda kapatıyorlar. Dört beş ayrı adreste gözüküyorlar. Kızın Aylin Yılmaz’ı ABD’de görenler mutlaka vardır. Bir haber versinler baban seni arıyor diyerekten.
Dönemin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin beni aradı. Fakat yerini adresini tespit ettikten sonra orada dava açıp kızıma kavuşacağımı söyledi. Halbuki benim elimde şu an mahkeme kararları var. Bu mahkeme kararlarının yaptırımı yok. Hak Dünyanın her yerinde evrenseldir. Ama ben kızımı 12 yıldan beri göremiyorum yazıktır günahtır. Acaba kızım babam nerede dediklerinde nasıl bir cevapla karşılaşıyor. Nasıl bir ruh halinde nasıl bir psikolojik durumda.
Kızımın velayeti annede fakat bugüne kadar hep kötüye kullandı. Velayet sorumluğunu ve mahkeme kararlarını hiçe saydı. Suç işledi ama onun işlediği suç benim hiç umurumda değil. Şu an benim çocuğumun psikolojisi ne durumda ben bunu merak ediyorum.
Benim ona ulaşmaya çalıştığımdan haberi var mı? onu da bilmiyorum. Ona ne söylediler. Baban nerede dediklerinde kızım ne cevap verdi”Diyerek 12 yıldır kayıp olan kızını bulmak isteyen Mustafa Yılmaz kızını bulabilmek için herkes den yardım istediği yenileyerek eylemine son verdi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

MİLLİ DANSÇININ ÖLÜMÜ BODRUM’U VE DANS CAMİASINI ACIYA BOĞDU

BAŞARILI MİLLİ SPORCUNUN ÖLÜM SEBEBİ HENÜZ ÖĞRENİLEMEDİ ASIM DEMİR; OĞLUMUN İNTİHAR ETTİĞİNE ...

instagram takipçi satın al