Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
DSİ:MUĞLA’NIN  BEKLEDİĞİ SU PROJESİ HAYATA GEÇİYOR – Bodrum Güncel Haber
Anasayfa / FLAŞ HABER / DSİ:MUĞLA’NIN  BEKLEDİĞİ SU PROJESİ HAYATA GEÇİYOR

DSİ:MUĞLA’NIN  BEKLEDİĞİ SU PROJESİ HAYATA GEÇİYOR

DSİ Genel Müdürlüğünden yapılan açıklama ile Muğlada 2003- 2016 yılları arasından Ula, Muğla Merkez ve Yatağan bölgelerinin içme suyu  projelerinin yapıldığı bildirildi.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama şöyle:

“Muğla iline 2003-2015 yılları arasında günümüz fiyatlarıyla toplam 2.033.092.785 TL yatırım yapılmıştır. 2016 yılında yapılan harcama ile Muğla iline yapılan toplam yatırım tutarı 2.042.774.179 TL’ye ulaşmıştır.

‘’Muğla’nın Özlemle Beklediği Proje’’

Muğla ili için çok büyük önem arz eden ve Muğlalı vatandaşların hasretle beklediği Muğla İli ve Ula İlçesi Grup Yerleşimlerinin 2050 Yılına Kadar İçmesuyu sorunu Muğla-Yatağan Ve Ula Yöreleri İçmesuyu Projesi İle son buluyor.

DSİ Genel Müdürü Murat Acu;

Muğla-Yatağan Ve Ula Yöreleri İçmesuyu Projesi İle Muğla İli Ve Ula İlçesi Grup Yerleşimlerinin 2050 Yılına Kadar İçmesuyu Problemi Çözüleceğini belirterek,

Muğla İli ve Ula İlçesi Grup Yerleşimlerinin (Yeşilçam, Esentepe, Şirinköy, Akçapınar, Kızılkaya, Çıtlık, Ataköy) 2050 yılına kadar toplam 16,5 milyon m³/yıl olan içme, kullanma ve sanayi suyu ihtiyacı Sandras-Çövenni ve Gürsu kaynaklarından karşılanacak olup proje tamamlandığında 180.000 kişi faydalanacaktır. ‘’dedi

Genel Müdür Acu;

Proje ile Sandras-Çövenni kaynaklarından 15,7 milyon m³/yıl ve Gürsu Kaynaklarından 790 bin m³/yıl olmak üzere toplam 16,5 milyon m³/yıl olan içme, kullanma ve sanayi suyu ihtiyacı karşılanacaktır. ’dedi.

Genel Müdür Acu;

Proje kapsamında yapılması planlanan tesisler; Muğla ilinde, ana isale hattı uzunluğu 87.000 metre ( Çelik Boru ), 12.300 metre tünel olmak üzere toplam 99.300 metre isale hattı ile Ula İlçesi Grup Köylerinde, ana isale hattı uzunluğu 26.600 metre, depo bağlantı hatları 23.400 metre olmak üzere toplam 50.000 metredir.

Genel Müdür Acu ;

Projenin toplam hattı uzunluğunun 149.300 metre,  arıtma tesisinin kapasitesi 45.000 m³/gün olduğunu belirterek ayrıca kaptaj, maslak yapısı, ana depolar ve tevzi depolarını kapsamaktadır. ’dedi.

Genel Müdür Acu

Son olarak; Muğla İl Merkezi İçmesuyu İsale Hattı, Muğla İl Merkezi İçmesuyu Arıtma Tesisi ile Muğla-Ula Yöreleri Grup Yerleşimleri İçmesuyu İsale Hattı işlerinin proje çalışmalarının devam ettiğini belirterek, 2017 yılında inşaatlara başlanması hedeflenmektedir. ‘’dedi.”

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

BODRUM DA TARHANA ÇORBASI VE GEMİCİ PEKSİMETİ DAĞITTILAR

Slow Food ve Yaveş Gari Bodrum Birliği, Bodrum Pazar yerinde sıcak Muğla ...

instagram takipçi satın al