Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
MOZAİK SERGİSİ BÜYÜK İLGİ ÇEKTİ – Bodrum Güncel Haber
Anasayfa / FLAŞ HABER / MOZAİK SERGİSİ BÜYÜK İLGİ ÇEKTİ

MOZAİK SERGİSİ BÜYÜK İLGİ ÇEKTİ

Bodrum Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen mozaik sergisi büyük ilgi çekti.

El Sanatları öğretmeni ve kurs öğretmeni Şahin Kalyoncu Başmanav tarafından verilen kursa katılan öğrencilerin yaptığı eserlerden oluşan sergi büyük beğeni topladı.  Sergi’nin açılışını yapan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Ünal konuşmasında “sanatsal mozaik kursu sergisinde konu olan mozaik sanatı antik dönemden bu yana evlerde, saraylarda, tapınaklarda, şatolarda ve hatta bazı mezarların süslenmesine değer katan bir sanat dalı. Sanatsal mozaik kursuna dahil olan kursiyerlerimiz değişik objeler üzerinde, gerçekten kendi hayal dünyalarını yaptıkları mozaikler ile yansıtmışlar. Bu Bodrum için kazançtır. Aynı zamanda Halk eğitim Merkezimizin bu tip el sanatlarına yönelik kurslarının dışında diğer kültürel ve mesleki kursları da var. Şu an 390 civarında açılmış kursumuz var. Bu kurslarda 9 bin üçyüzelli öğrencimiz var. Muğla da 13 ilçe içerisinde en çok kurs faaliyeti gerçekleştiren ilçe Bodrum İlçe Halk Eğitim Merkezi. Buda sizin gibi gerçekten sanata değer veren ve katılımları ile bizi destekleyen saygıdeğer kursiyerlerimiz vasıtası ile gerçekleşiyor. Bundan dolayı hem öğretmenlerimize hem katılımcılarımıza, çalışmalarımızı destekleyen Bodrum Belediyesine teşekkürlerimi arz ediyorum. “ dedi.

El sanatları öğretmeni Şahin Kalyoncu Başmanav da kursa; Bodrum Yalıkavak ve Gündoğan mahallelerinde haftada iki gün ve 16 saat verilen kursların geçtiğimiz kasım ayında başladığını ve 55 kursiyerin katılım sağladığını açıkladı.

Yapılan eserlerde taş mozaik, cam, hazır seramik ve atık malzemeler kullanılmış. Kurslar da ayrıca ayna altı kumlama mozaik tekniği ile yapılan eserlerde ilgi çekiyor. Sergide serbest tema ile çalışan kursiyerlerin, özellikle Bodrum, deniz, kale, değirmenler gibi bölgesel figürleri eserlerinde işledikleri gözlemlendi.  Bodrum belediyesi Trafo Hakan Aykan Sanat Merkezinde yer alan sergide yaklaşık  250 eser yer alıyor.

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

TEBRİKLER KAYRA

Türkiye Karate Federasyonu’nun ulusal seviyedeki en önemli organizasyonu olan Büyükler Türkiye Karate ...

instagram takipçi satın al