Anasayfa / FLAŞ HABER / MODACI SARUHAN İREN’DEN  “YAZ ZAMANI” KOLEKSİYONU

MODACI SARUHAN İREN’DEN  “YAZ ZAMANI” KOLEKSİYONU

image_pdfimage_print

Bodrum da Rüya gibi defile

Modacı Saruhan İren, Bodrum’un tarihi dokusunu barındıran tek otantik mekân, Ha La Bodrum adlı butik otel de 30. Defilesini sahne sanatları sanatçısı Ali Poyrazoğlu’nun sunuş konuşmasının ardından sundu.

Yıllardır, Maçakızı, Hadigari, Halikarnas ve Marina Yacht Club gibi Bodrum’un en seçkin yerlerinde, güncel moda trendleri yerine kendi konseptini yaratan, özgün ve teatral defileler gerçekleştiren tasarımcı, “Yaz Zamanı” adını verdiği 2017 koleksiyonunda da modası geçmeyen ve her daim giyilebilecek ipek, şifon, tafta kumaşlar kullandığı 47 tasarımını, dantel ve aplike işlemelerle bezeyerek hazırladığı giysileri izleyenlerin beğenisine sundu.

Konsept olarak her zaman benzersiz ve dikkat çekici bir şıklığı işleyen Saruhan, koleksiyonlarını bir sanat eseri gibi tek ve sevgi ile yaratmakta ve alıcısıyla arasında özel bir bağ kurulmasını hedeflemekte. Yıllar geçse de modası geçmeyen bu tasarımları bir başkası üzerinde görme şansınız yok.

Kadının her yaşta güzel olduğunu savunan modacı, defilelerinde alışılagelmişin dışında mankenler ile iş birliği yaparak, uzun ve yorucu provalar sonunda gösterisini gerçekleştirmektedir. Yaz Zamanı defilesine,  bu sene yılların eskitemediği eski top modellerden Merve İldeniz ve Nil Balkır’ın yanı sıra, son yılların özgün sanatçısı Birsen Tezer in de aralarında yer aldığı, Nalan Şen, Özlem Dokuz, Fujer Turan, Selda Can, Bilge Çamlıbel, Ayşe Aras, Elif Olgaç tan oluşan mankenler tarafından sunuldu.

 

Saruhan İren hakkında:

Uzun yıllardır Bodrum’da yaşayan giysi tasarımcısı Saruhan İren İstanbul Konservatuarında Bale ve Devlet Güzel Sanatlar Akademisi’nde (Mimar Sinan Üniversitesi) sahne kostüm dekor tasarımı eğitimi aldı. Tasarımcı, modayı bale ve tiyatro ile eşdeğer düşünüp, defilelerinin konu, müzik ve koreografilerini kendi tasarlayıp, seyircilerine ulaşmaktadır. 1990’dan beri yaptığı defilelerde özgün tasarımlarını, kendi seçtiği müzikler eşliğinde, senaryo ve koreografiler ile sunarak bir görsel şölene dönüştürdü.

Daha önceleri, Uzaylılar ve Dünyalılar, M.Ö. 2001- M.S. 2001, Tanrılar ve Tanrıçalar, Yaz Gülü, Bir kış masalı, Millenium, Metamorfoz gibi konulu defileleri izleyicilere sunan Saruhan İren, sponsor kullanmayıp aksesuar ve detaylara kadar kendi emeği ve seçimiyle çalışmaktadır.

 

Print Friendly, PDF & Email

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Bodrumda Rally Halikarnassos, adrenalin tutkunlarını bir araya getirdi

Bodrum’da 19 Nisan’da görkemli bir seremoni ile başlayan Rally Halikarnassos, 22 Nisan ...

instagram takipçi satın al