Anasayfa / FLAŞ HABER / Milas-Bodrum Havalimanında tatbikat

Milas-Bodrum Havalimanında tatbikat

image_pdfimage_print

Milas-Bodrum Havalimanında 09.11.2016 tarihinde Acil Durum Operasyonlarında yapılacak kurtarma ve ilkyardım çalışmalarının pekiştirilmesi amacıyla “Acil Durum Tatbikatı” yapıldı..

Yapılan Acil Durum Tatbikatında olası çeşitli kaza-kırım ve olaylarda insan hayatının korunması ve kurtarılması amacıyla kaza/olay mahallinde gerekli tedbirlerin ivedilikle alınarak olaya müdahale kurtarma ve sağlık hizmetlerinin aksaksız olarak yerine getirebilmeleri için, bu amaçla protokol yapılmış kurum ve kuruluşlarla koordinasyonun en iyi şekilde sağlanarak görevlerini müştereken en seri ve başarılı şekilde ifa etmeleri amaçlanmıştır.

Yapılan tatbikatta Muğla/Milas ve Bodrum’dan protokol yapılmış kurum ve kuruluşlardan Muğla İl Sağlık Müdürlüğü UMKE ve  112 Ambulans Servisi, AFAD, Milas İlçe Jandarma Komutanlığı, Milas Emniyet Müdürlüğü, Havalimanı Emniyet Müdürlüğü, Güllük Jandarma Komutanlığı, Milas Orman İşletme Müdürlüğü, Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, Hava Meydan Komutanlığı, Tez Medikal, Milas İlçe Sağlık Müdürlüğü, 75.Yıl Milas Devlet Hastanesi, İzan Özel Sağlık Hastanesi, Özel Bodrum Hastanesi, TAV Milas Bodrum Terminal İşletmeciliği A.Ş. THY, Havaş, Çelebi, TGS katıldı.

Yapılan tatbikatı Havalimanı Mülki İdare Amiri ve Milas Kaymakamı Fuat Güler, DHMİ Havalimanı Başmüdürü Vedat ATABEK yönetiminde gerçekleştirildi.

Yapılan tatbikat ile ilgili Havalimanı Başmüdürü Vedat Atabek, Mülki İdare Amiri ve diğer katılımcılara tatbikatın amacı ile ilgili bilgi aktarmıştır. Başarılı bir şekilde tamamlanan tatbikat sonucunda Havalimanı Mülki İdare Amiri ve Milas Kaymakamı Fuat GÜLER bu tür tatbikatların önemine ilişkin  bir konuşma yaparak tüm katılımcılara teşekkür ederek tatbikatı tamamlanadı.

Print Friendly, PDF & Email

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

 16’SI ÇOCUK 42 KİŞİ YAKALANDI

Bodrum’dan Yunanistan’ın Kos Adası’na geçmeye çalışan 42 kaçak Sahil Güvenlik ekiplerince yakalandı. ...

instagram takipçi satın al