Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
Macit Gündoğdu:2019 Yerel Seçimleri'ne hep beraber emin adımlarla yürüyeceğiz
Anasayfa / FLAŞ HABER / Macit Gündoğdu:2019 Yerel Seçimleri’ne hep beraber emin adımlarla yürüyeceğiz

Macit Gündoğdu:2019 Yerel Seçimleri’ne hep beraber emin adımlarla yürüyeceğiz

Adalet ve Kalkınma Partisi Bodrum İlçe Başkanlığı, Aralık ayı danışma toplantını gerçekleştirdi. Toplantıya katılan Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete önemli açıklamalar yaptı.

Bugün Bodrum Ticaret Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya ilgi oldukça yoğundu. Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı İbrahim Macit Gündoğdu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya İl Başkanı Kadem Mete de katıldı.

Toplantıda konuşan Bodrum İlçe Başkanı İbrahim Macit Gündoğdu, “Nerede bize iftira atılırsa, nerede bizim hakkımızda yanlış kelime kullanılırsa hep beraber oralarda yapacağımız toplantılarla bunlara cevap vereceğiz ve attıkları iftiraları ortaya çıkaracağız. Basınımızda yer alacağız ve Ak Partimizin Bodrum’daki gür sesini hep birlikte yaratacağız. Kadın kollarımız, gençlik kollarımız ve mahalle başkanlarımız olarak bulunduğunuz mahallerde yönetimler oluşturacağız. Bu arkadaşlarımızla birlikte bu ortamı oluşturarak önümüzdeki 2019 Yerel Seçimleri’ne hep beraber emin adımlarla yürüyeceğiz. Bundan sonra görevimiz hep beraber her yerde olabilmektir.”

Gündoğdu’nun ardından kürsüye gelen İl Başkanı Kadem Mete ise El Bab’ta şehit olan askerlerimizi anarak başladığı konuşmasında Suriye politikasıyla ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun söylediği sözleri eleştirdi. Kadem Mete, Kılıçdaroğlu’nun Suriye politikası konusunda sabah farklı akşam farklı konuştuğunu anlattı.

Daha sonra sözü CHP Muğla İl ve İlçe Başkanları’nın Bodrum’da gerçekleştirdiği toplantıda hükümeti istifaya davet etmelerine getiren Kadem Mete şunları kaydetti:

“CHP’li arkadaşlar hükümeti istifaya davet etmişler. Hükümet deyince bütün organlarını kapsar elbet. Niçin bunu istiyorlar biliyor musunuz? Ak Partililerin tamamı istifa etse yetmez. Bir metreye yaklaşan seçim kağıdındaki bütün siyasi partilerin istifa etmesi lazım. Başka bir alternatifin olmaması lazım ki siz iktidar olabilesiniz. Siz 1950’den öncesini hasretle anıyorsunuz. Tek başınıza olduğunuz, halkın seçme şansının olmadığı dönemleri arıyorsunuz. Onun için siz onu bunu haftada bir istifaya davet ediyorsunuz. Siz istifa isteyecekseniz, eğer sizde o erkeklik varsa, o cesaret varsa siz 7 Haziran’dan sonra PKK’nın siyasi kolu olduğu artık herkes tarafından bilinen HDP’nin genel başkanı Selahattin Demirtaş’a beraber iyi salladık diyen Şafak Pavey’den istifa istersiniz. Sizde zerre kadar Türk kanı varsa PKK cenazelerine katılan milletvekillerinizden istifa istersiniz. Siz istifa isteme cesaretini kendinizde buluyorsanız “biz hapishanede hasta yatan DHKPC’lileri de PKK’lıları da ziyaret ettik” diyen genel başkanınızdan istifa istersiniz. Siz istersiniz ama biz istemiyoruz. Aman ha o genel başkanınızı kaybetmeyin, orada dursun. Orada dursun ki, biz yüzde 50 aldık, neyi yanlış yaptık, niye daha fazla çalışmadık da daha fazla oy almadık diye hesap ederken, yüzde 25’i koyduk diye övünen genel başkanınız orada devam etsin. Onun için bunların söylediklerini ciddiye alıp, onların söylediklerine söz yetiştirme derdinde olmayacağız.”

Bodrum’daki partilileri FETÖ konusunda çok dikkatli olmaya davet eden Kadem Mete konuşmasına şöyle devam etti:

“Arkadaşlar gördünüz mü? İki buçuk yıldan beri polis teşkilatında görev almış bir vatan haini rahatlıkla kimliğini kullanarak bize emanet edilmiş olan Büyükelçiyi sırtından vuracak kadar kahpelik içerisinde olabiliyor. Bu bize bir şeyi daha göstermiş oldu; bunlar asla tamamen temizlenmiş değil. Halen daha bir çok kurumda görev yapıyor olabilirler. Dolayısıyla size gelip görevden alınmış insanları savunmaya kalkan insanlara lütfen şunu söyleyin; Devlet kendi içerisinde bir temizlik yapıyor. Şimdi vakit ya aklanma, ya da haklanma zamanıdır. Dolayısıyla haklarında araştırma yapılmı ve açığa alınmış insanlar hakkında müdahil olmaya kalkmayın. Bırakın devlet süzgecinden geçirsin, eğer haksızlığa uğramışsa hakkı iade edilecektir. Ama bir ahlaksızlık, hainlik yapmışsa onun da hakkından geleceğiz.”

FETÖ’nün Türkiye’de bir çok kişi ve kuruma kumpas kurduğunu sözlerine ekleyen Mete şunları dile getirdi:

“Bizi istifaya davet edenlere bir cevap niteliğinde değil ama onların içerisinde de vatan sevdalısı olan bir çok arkadaşımız var. Bütün Cumhuriyet Halk Partilileri aynı kefeye koymuyorum. Ama onların bir konuda dikkatini çekmek istiyorum. Bu sözüm Cumhuriyet Halk Partisine gönül vermiş ama damarlarında Türk kanı bulunan, vatan aşkıyla yanan arkdaşlarımıza. Bu hain akçak FETÖ, ellerindeki , bütün cambazlıkları yaparak Fenerbahçe’nin külüp başkanını dahi alaşağı edip kendilerinin istediği bir adamı kulübün başına getimeye kalktılar mı? kalktılar. MHP’ye, MİT’in ele geçirilmesine yönelik kumpaslar yaptılar. Algı operasyonları ile AK Parti devirmeye ve kendileri gibi düşünene birisini Ak Parti’nin başına getirmeye gayret ettiler. Bunların hiç birinden başarılı olamadılar. Ama başarılı oldukları tek bir kaset skandalı var; o da Cumhuriyet Halk Partisi’ne yaptıkları. Ne yaptılar, Deniz Baykal’ı devirdiler yerine Kemal Kılıçdaroğlu’nu getirdiler. Yani sizin partinizde FETÖ’nün başarılı olduğu tek operasyon. Onun içindir ki karşıdakini eleştirmeden önce kendi içinizde sağınıza ve solunuza dikkatlice bakın, orada çok farklı kişiler göreceğinizden eminim.”

Cumhurbaşkanlığı sistemine de değinen Kadem Mete şöyle konuştu:

“Mecliste çalışmalar devam ediyor. Her ne kadar engellemeye çalışsalar da komisyon çalışmaları devam ediyor. Bitince meclise gelecek. Meclisten geçtikten sonra bize de bilgi gelecek ve hep beraber sizinle paylaşacağız. Ama başbakanımız bununla ilgili bazı bilgiler verdi, bunu sizinle paylaşmak istiyorum. Cumhurbaşkanlığı Sistemi partili bir cumhurbaşkanı demek. Buna yaygara çıkaranlar, rejim değişiyor diye algı operasyonları yapanlara şunu hatırlatın; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, hani sizin kimseyle paylaşmadığınız sadece bizim Atatürkümüz dediğiniz. Atatürk Cumhurbaşkanı iken CHP’ninde genel başkanı değilmiydi? Gazi Mustafa Kenal Atatürk hem Cumhurbaşkanı idi hemde Cumhuriyet Halk Partisinin genel başkanıydı. Rahmetli onucaya kadar. Arkasından kim geldi. İnönü geldi. Değiştirdi mi, hayır. O da hem Cumhurbaşkanlığı yaptı, hemde partinin genel başkanlığını yaptı. Ey Cumhuriyet Halk Partililer, siz kendi geçmişinizden bile bihabersiniz. Biz Atatürk’ün sistemini geri getiriyoruz. Siz niye karşı çıkıyorsunuz.”

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

BODRUM’DA AHMET ARAS’LA YEPYENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR

KONACIK, CHP ADAYI ARAS’I BAĞRINA BASTI CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet ...

instagram takipçi satın al