Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
Leleg yolu ile 12 ay turizm hedefleniyor – Bodrum Güncel Haber
Anasayfa / FLAŞ HABER / Leleg yolu ile 12 ay turizm hedefleniyor

Leleg yolu ile 12 ay turizm hedefleniyor

Bodrum Ticaret Odası BODTO tarafından GEKA desteği ile projelendirilen yaklaşık 185 kilometrelik tarihi Leleg yolu doğa yürüyüşleri amacıyla yeniden hayata geçiriliyor. Bodrum Doğa Severler Kulübü (BODOSK) Kurucularından Rehber, Harita ve Kadastro Mühendisi Hıdır Çam Bodrum Ticaret Odası (BODTO) Meclis Toplantısı’nda bir yıldır çalışmaları sürdürülen Leleg yolu Projesi’nde gelinen aşamayı meclis üyeleriyle paylaştı.

BODTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, Bodrum’da turizmin sadece deniz, kum, güneşten ibaret olmadığını, özellikle de 12 ay turizm hedefiyle başta tarih ve doğa sporları konusunda gelişmenin önemini ifade ederek : “2015 yılından beri, Bodrum Ticaret Odamızın sürdürdüğü yoğun bir çalışma sonucunda, GEKA desteği ile Bodrum Leleg Yolu Projesinde son aşamaya gelindi. Geçtiğimiz günlerde bu yıl ilki düzenlenen BodrumRUN koşusunda 50 kilometre uzun mesafe koşucuları da Leleg yolunun bazı bölümlerini parkurlarına dahil ettiler. dedi.

Bodrum Ticaret Odası’nca hazırlanan ve Güney Ege Kalkınma Ajansı’ndan (GEKA) tarafından desteklenen projenin mimarlarından Hıdır Çam, çalışmalarda gelinen aşamayı görsel malzemelerle destekleyerek meclis üyelerine sundu.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Hıdır Çam alternatif turizm kaynaklarından biri olan  Leleg yolu Projesi hakkında şunları söyledi:

“1 yıldır Leleg yolu çalışmaları yapıyoruz. Etrim köyünden Turgutreis’e kadar sırtların en yüksek yerinden giden patika yol projesi yapıyoruz, Bodrum Ticaret Odası ve GEKA destekli. Bu proje Etrim köyünden Turgutreis’e kadar giden bir yol çalışması. Biz genellikle zorlu kısımların çalışmalarını yaptık. Zorlu kısımlar derken insanların fazla giremediği, patika yolların olmadığı bölgelerde çalışmalarımızı yaptık. Bu bölgelerdeki tarihi kalıntıların olduğu bölgelere patikalar açtık. Şu anda büyük bir kısmını tamamlamış bulunuyoruz. Daha sonra bunların işaretlenmesi ve tabelaların dikilmesi aşaması gelecek. Çok büyük olasılıkla ilkbahar sonuna tamamlayacağımızı düşünüyorum.”

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Eyüpsspor:0-0: B.B.Bodrumspor

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Bodrum Belediyesi Bodrumspor ikinci devrenin ...

instagram takipçi satın al