Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
ALİ DİZDAR’IN YAZISI ‘KÜTÜPHANE “Z” – Bodrum Güncel Haber
Anasayfa / KÖŞE YAZARLARIMIZ / ALİ DİZDAR / ALİ DİZDAR’IN YAZISI ‘KÜTÜPHANE “Z”

ALİ DİZDAR’IN YAZISI ‘KÜTÜPHANE “Z”

Gündoğan’da kurulmuş olan ve ismini birçok kez çevre olaylarında duyduğumuz, Peynir Çiçeği Gündoğan Gönüllüleri Derneği, Gündoğan özelinde Bodrum genelindeki çevre ihlallerine karşı hal ve tavır yönünden oldukça faal bir dernektir. Bu dernek sadece çevreye duyarlı değil, sosyal yaşamla ilgili birçok faaliyete de adını yazdırmıştır. Birkaçını ben sayayım; her yıl Gündoğan’da düzenlenen Nartugan Kutlamaları, Gündoğan’daki Peynir Çiçeği Mağarası Şenlikleri, her 30 Ağustos günü Cumhuriyet yemeğini düzenleyen ve öğrencilere yapılan yardımları afişe etmek istemedikleri için saymama izin vermedikleri diğerleri gibi.

Hımbıl hımbıl oturmayı sevmeyen bu dernek üyeleri uzun bir süredir imece usulüyle maddi manevi çalışarak Gündoğan İlçesinin Nafiz Ilıcak İlkokuluna bir kütüphane kazandırdılar.

Gündoğan Nafiz Ilıcak İlkokulu’na Ayşe-Ahmet Şahin tarafından ilave yaptırılan dersliklerin Üst katındaki atıl kalmış bir mekanı Kütüphaneye çevirdiler. Adı, KÜTÜPHANE “ Z” yani zenginleştirilmiş kütüphane.

18 Nisan 2018 günü öğrencilere ve davetlilere küçük bir ikramla açılışını yapıp okul yetkililerine teslim ettiler.

Açılışında öğrencilere hitaben yaptığı konuşmasında Peynir Çiçeği Gündoğan Gönüllüleri Derneği Başkanı Sema Höcek;

“Bütün amacımız okuyun, okuyun, okuyun ve sorgulayın lütfen. Sorgulamadan hiçbirşeyi kabul etmeyin çocuklar. Neden? Niçin? Nasıl? Bunu unutmayın, bu da okumaktan geçer, aydınlanmaktan geçer. Hepiniz geleceğimizsiniz. Atatürkçü, laik, çağdaş çocuklar olacaksınız hepiniz, bütün inancımız bu. Hayırlı uğurlu olsun. Bize bu fırsatı veren okul yönetimine teşekkür ediyoruz.” demiştir.

Öğrencilere ve hatta öğretmenlere bilgisayar kullanma, satranç gibi birçok zeka oyunlarını oynama, olanağı da sunan, klasik kütüphanelerin aksine neşeli ve görsel zenginliklerle bezenmiş Kütüphane “Z” öğrencilerin ve öğretmenlerin de beğenisine mazhar oldu.

Onlar ermiş muradına biz çıkalım kerevetine hesabı emeği geçen herkese sizlerin de katıldığınızı varsayarak teşekkür ederiz.

KÜTÜPHANE “Z” yi yaratmakta emeği geçen ve önemli yardımlar yapan kişi ve kuruluşların da isimlerini yazayım ki hem teşekkür yerine ulaşsın hem de dayanışmanın değerini hatırlatan bu kişi ve kuruluşları takdir edelim.

Nerede bu devlet! Nerede bu Belediye! diye sürekli hayıflanıp haykırmaya ara verip bu ve bunun gibi oluşumları var etmeye muktedir insanlar olduğumuzu da düşünmeliyiz.

Bu kütüphaneye İlk öğretim öğrencilerine yönelik kitap bağışlarınız da bekleniyor, haber vereyim istedim.

Sağlıcakla kalın. Saygılarımla. Ali Dizdar 18.04.2018

Gündoğan Nafiz Ilıcak İlkokulu “Z” Kütüphanesine katkıda bulunanlar :

Peynir Çiçeği Gündoğan Gönüllüleri Derneği, Dalda Yapı Market, ER-AS Yapı, 3E Enerji (Bitez), Fokus Elektrik (Adem Özdemirci), Volkan Boya, Uygun Mobilya (Mustafa Uygun), Mahmut Zepak, Özel Bodrum Tıp Laboratuvarı, Bodrum Havlu, Değirmen Pastanesi, Sergen Doğrama, Ayfer-Yılmaz Çelik, Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş., Berrin Dinçsoy, Hüseyin Özten, Star Ozalit, Doğa Reklam, Sanatsal Mozaik Kurs Üyeleri, Gilman Gencel, Nihal Gürsoy, Lale Diler, Hamise Erbaş, Beyhan Kalecikli, Arif Vidinli, Arzun Kaş Doğulu, Didem Höcek Tunalı, Cansu Yener Keskin, Can Tunalı, Muhtar Ali İneci.

Ali Dizdar 20.04.2018

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

ALİ DİZDAR IN YAZISI ‘ÇOK BEKLERSİNİZ’

Günün birinde Rodos’un turistik koylarından birinde demirlemiştim tekneyle, bildiğiniz gibi ben kaptanım. ...

instagram takipçi satın al