Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
KÖPEK IRKININ EN GÜZELİ BODRUM’DA SEÇİLDİ – Bodrum Güncel Haber
Anasayfa / FLAŞ HABER / KÖPEK IRKININ EN GÜZELİ BODRUM’DA SEÇİLDİ

KÖPEK IRKININ EN GÜZELİ BODRUM’DA SEÇİLDİ

Bodrum’da bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve Türkiye’nin birçok bölgesinden 40’dan fazla ırkta 200’e yakın köpeğin katıldığı yarışmada, renkli görüntüler yaşandı.

Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu (KIF) ile Bodrum Belediyesince, Bodrum’da “Köpek Irk Standartları Yarışması” yapıldı. Gümbet dolgu alanında düzenlenen yarışmaya, yaklaşık 20 ilden 40 ırka, 200’den fazla köpek katıldı.

Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu Asbaşkanı Ozan Belkıs, gazetecilere yaptığı açıklamada, Bodrum’da yerli ırklarında dahil olduğu, ulusal köpek ırk standartları yarışmasının üçüncüsünü gerçekleştirdiklerini söyledi.

Yarışmayı düzenli olarak haziran ve temmuz ayı içerisinde yaptıklarını anlatan Belkıs, “Burada 200’den fazla köpek ve 40’dan fazlar ırk köpek yer alıyor. Her yaş grubundan köpeğe sahibiz. İki rinkte köpekleri yaş gruplarına ve cinsiyetlerine göre değerlendiriyoruz. ” dedi.

Irkın en iyisi seçilmiş köpeğin yarışma için en iyi dereceyi almış köpek olduğunu anlatan Belkıs, şöyle konuştu:

“Her ırkın birincisi olmuş köpek kinoloji anlamda en iyi dereceyi almış köpek oluyor. Misafir çocukların köpekle birlikte zaman geçiriyor. Çocuklar köpeklerle yakın temasta da bulunabiliyor.”

Belkıs, yarışacaklar köpekler arasında Polonya’dan çoban köpeği, Alman çoban köpeği, Türk çoban köpeği ırklarından akbaş ve kangalın yanı sıra Border Kollie gibi cins köpeklerin de olduğunu kaydetti. Yapılan yarışmaların ardından kendi ırklarında en iyi seçilen köpeklerin sahiplerine çeşitli plaket ve ödüller verildi.

Öte yandan sahiplerince alana getirilen ve daha önceden de dereceye girmiş bazı köpeklere hayvan severlerin büyük ilgi gösterdiği gözlendi.

Mama ödülü kazanan köpek sahipleri tüm hediyelerini Bodrum Hayvan Barınağına bağışladılar.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

MİLLİ DANSÇININ ÖLÜMÜ BODRUM’U VE DANS CAMİASINI ACIYA BOĞDU

BAŞARILI MİLLİ SPORCUNUN ÖLÜM SEBEBİ HENÜZ ÖĞRENİLEMEDİ ASIM DEMİR; OĞLUMUN İNTİHAR ETTİĞİNE ...

instagram takipçi satın al