Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
Kaymakam Gödekmerdan  KANSER TARAMA MERKEZİNİ GEZDİ – Bodrum Güncel Haber
Anasayfa / FLAŞ HABER / Kaymakam Gödekmerdan  KANSER TARAMA MERKEZİNİ GEZDİ

Kaymakam Gödekmerdan  KANSER TARAMA MERKEZİNİ GEZDİ

Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan geçtiğimiz günlerde hizmet vermeye başlayan Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM)’ni ziyaret etti. Merkezin binasını gezen Gödekmerdan çalışanlardan bilgi aldı.

Sağlık Bakanlığı, Muğla Halk Sağlığı Müdürlüğü, Bodrum Toplum Sağlığı Merkezi bünyesinde Türkkuyusu Mahallesi, Turgutreis Caddesi, 1 Nolu Sağlık Ocağı üst katında hizmete giren KETEM’i Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan ziyaret etti.

30 – 65 yaş arasındaki kadınlara rahim ağzı kanseri, 40 – 69 yaş aralığındaki kadınlara meme kanseri, 50 – 70 yaş aralığındaki kadınlar ve erkeklere bağırsak kanseri taramalarının yanı sıra obezite danışmanlık, psikolog, aile planlaması ve sigara bırakma konularında hizmetlerin ücretsiz olarak verildiği binayı gezerek çalışanlardan bilgi alan Gödekmerdan, Bodrum’a böyle bir merkezin kazandırılmış olmasının memnuniyet verici olduğu aktardı.

Merkezdeki cihazları da inceleyen Kaymakam Gödekmerdan bu tür rahatsızlıklarda erken teşhisin çok önemli olduğuna vurgu yaparak şunları söyledi:

“Vatandaşlarımız gelip burada rahatlıkla bu taramalarını yaptırabilirler. Onun haricinde de sigarayı bırakma polikliniği, obeziteyle mücadele polikliniği, ruh sağlığı polikliniğinde uzman arkadaşlarımızdan ücretsiz bir şekilde yardım alabilirler.”
Kent haber Muhabir: Hamdi Yörür

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

İYİ PARTİ BODRUM İLÇE BAŞKANLIĞI’NDAN BASIN AÇIKLAMASI

İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanlığı tarafından bir basın açıklaması düzenlendi. Düzenlenen basın ...

instagram takipçi satın al