Anasayfa / FLAŞ HABER / Kaymakam Gödekmerdan  KANSER TARAMA MERKEZİNİ GEZDİ

Kaymakam Gödekmerdan  KANSER TARAMA MERKEZİNİ GEZDİ

image_pdfimage_print

Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan geçtiğimiz günlerde hizmet vermeye başlayan Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM)’ni ziyaret etti. Merkezin binasını gezen Gödekmerdan çalışanlardan bilgi aldı.

Sağlık Bakanlığı, Muğla Halk Sağlığı Müdürlüğü, Bodrum Toplum Sağlığı Merkezi bünyesinde Türkkuyusu Mahallesi, Turgutreis Caddesi, 1 Nolu Sağlık Ocağı üst katında hizmete giren KETEM’i Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan ziyaret etti.

30 – 65 yaş arasındaki kadınlara rahim ağzı kanseri, 40 – 69 yaş aralığındaki kadınlara meme kanseri, 50 – 70 yaş aralığındaki kadınlar ve erkeklere bağırsak kanseri taramalarının yanı sıra obezite danışmanlık, psikolog, aile planlaması ve sigara bırakma konularında hizmetlerin ücretsiz olarak verildiği binayı gezerek çalışanlardan bilgi alan Gödekmerdan, Bodrum’a böyle bir merkezin kazandırılmış olmasının memnuniyet verici olduğu aktardı.

Merkezdeki cihazları da inceleyen Kaymakam Gödekmerdan bu tür rahatsızlıklarda erken teşhisin çok önemli olduğuna vurgu yaparak şunları söyledi:

“Vatandaşlarımız gelip burada rahatlıkla bu taramalarını yaptırabilirler. Onun haricinde de sigarayı bırakma polikliniği, obeziteyle mücadele polikliniği, ruh sağlığı polikliniğinde uzman arkadaşlarımızdan ücretsiz bir şekilde yardım alabilirler.”
Kent haber Muhabir: Hamdi Yörür

Print Friendly, PDF & Email

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

BODRUMSPOR: BU SENE YÜKSELİŞ YILI OLACAK…

Bodrum Belediyesi Bodrumspor kulüp başkanı Rıza Karakaya taraftarlara seslenerek önemli açıklamalarda bulundu. ...

instagram takipçi satın al