Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
İyi niyetten kriz çıktı – Bodrum Güncel Haber
Anasayfa / FLAŞ HABER / İyi niyetten kriz çıktı

İyi niyetten kriz çıktı

Tepki görmemek için kuruyan ağaçları diktiler

Bodrum’da bir inşaat firması,inşaat yapmak amacıyla tapulu arazisindeki 46 çam ağacı için kesim izni aldı. Firma, ağaçları kesmek yerine bilinçli şekilde sökerek hazine arazisine dikmeye karar verdi. Kurumasın, yeşil kalsın diye vinçlerle taşınan ağaçlardan bir kısmı tutmadı. Firma görevlileri, kötü görüntü oluşturmasın diye kuruyan ağaçları sprey boya ile yeşile boyadı. Ağaçların inşaattan dökülen hafriyatlar yüzünden kuruduğu ve tepki çekmemek için yeşile boyandığı iddiası Bodrum’u karıştırdı.

Bodrum’da bir inşaat firması, Bitez – Ortakent arasında kalan bölgedeki 10.5 dönüm tapulu arazisine 18 villa yapmak için çalışmalara başladı. Arazide bulunan 46 yetişkin çam ağacı için de Orman İşletme Müdürlüğü’nden kesim izni alındı. Firma yetkilileri ağaçları kesmek yerine, bilinçli şekilde işaretleyip söktü ve vinçlerle yakınlarda bulunan Hazine arazisine izin alarak taşıdığı bildirildi. Burada toprağa dikilen 46 ağaçtan 7’i tuttu, diğerleri ise kurudu. Bunun üzerine inşaat firması görevlileri, kuruyan ağaçların kötü görünmemesi için sprey boya ile yeşile boyadı. Bu durum sosyal medyada “Kurnazlığı böylesi. Bilerek ve isteyerek kurutulan ağaçlar, kamuoyu tepkisini önlemek için dalları ile beraber yeşil boyayla boyandı” şeklinde duyuruldu. Kısa sürede tepki toplayan konuyla ilgili ağaçların bulunduğu yere giden gazetecilere inşaatın saha sorumlusu Osman Altıntop bilgilendirdi. Altıntop, “Kesme iznimiz olduğu halde kesmedik. Ağaçların başka yerde yaşaması için elimizden geleni yaptık. Ağaçların çoğu tutmadı” dedi.

Altıntop, “Kuruyan bazı ağaçları, arkadaşlarımız kötü görüntü olmasın diye kuruyan ağaçları yeşile boyamışlar. İddia edildiği gibi kurutmaya değil, bütün imkanlarımızla yaşatmaya çalıştık. Art niyetli olsaydık yasal iznimizi kullanarak keserdik” diye konuştu.

Öte yandan bölgeye gelen Orman Bölge şefliği görevlileri olay yerinde tutanak tuttukları öğrenildi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

 BODRUMLU GENÇTEN BÜYÜK BAŞARI

Bodrum’da yaşayan 16 yaşındaki Ata Ulufer, Ukrayna’da düzenlenen “Dünya Power Lifting ve ...

instagram takipçi satın al