Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
İşte Benim Zeki Müren Sergisi Bodrumda – Bodrum Güncel Haber
Anasayfa / FLAŞ HABER / İşte Benim Zeki Müren Sergisi Bodrumda

İşte Benim Zeki Müren Sergisi Bodrumda

Bodrum’da Zeki Müren’e ait bugüne kadar gün yüzüne çıkmamış fotoğraflar, sahne kıyafetleri notların ve daha pek çok özel eşyasının yer aldığı “İşte Benim Zeki Müren” adlı Oasisi alışveriş merkezinde açıldı

Sanat Güneşi Zeki Müren’in bugüne kadar sergilenmeyen kıyafetleri, fotoğrafları, özel mektupları, notlarından oluşan ve yüzlerce sandıkta toplanan eşyalarının dört ay süren bir çalışma sonunda sergilemeye hazırlanabildiği öğrenildi.

Zeki Müren in sahnede giydiği 16 kostüm, 6 ayakkabı 35 desen, 4 gözlük ve binden fazla fotoğraf sergide teşhir ediliyor. Sergilenen ayakkabılar arasında 30 santim yüksekliğindek, topuklu ve bir adet gümüş kaplama ayakkabısı da bulunuyor.

Daha önce İstanbul’da ve daha sonra Ankara’da açılan ve büyük ilgi gören “İşte Benim Zeki Müren” sergisi, iki ay boyunca Oasis Alışveriş Merkezi’nde açık olacak.
Sergi Türk Eğitim Vakfı, Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı ile Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık işbirliği sonucunda düzenlendi.

Tüm mal varlığını Türk Eğitim Vakfı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfına bağışlayan Müren’in sevenleri, sergi dolayısıyla sanatçıyı daha yakından tanıma imkanı bulabilecek.

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık Genel Müdür Yardımcısı Veysel Uğurlu, Zeki Müren(ın vefat ettikten sonra Bodrum’daki evinin müze haline getirildiğini anımsatarak, “O evdeki tüm eşyalar olduğu gibi duruyor. Bu sergide, bugüne dek görülmemiş pek çok özel eşyası ve fotoğrafları yer alıyor.” dedi.

Sergilenenlerin Müren’in vefatı öncesi Levent’teki villasında kullandığı ve sakladığı eşyalar olduğunu anlatan Uğurlu, “Bu villadaki eşyalar ve objeler, Türk Eğitim Vakfı ve Türk Silahlı Kuvvetler Mehmetçik Vakfına bırakılmıştı. Bu güne kadar bunlar muhafaza edildi. Seri sergiler dolayısıyla ve Zeki Müren’in 20. ölüm yıl dönümüne kadar devam edecek olan sergiler nedeniyle bütün bu değerler ortaya” çıktığını ifade etti.

Sergide sanatçının hayatından kesitler bulunduğunu anlatan Uğurlu, “Bu sergide bebekliğinden 6 aylık haline ve 1984 Bodrum konserine kadar fotoğraflar yer alıyor. Bu fotoğraflarda o yıl Zeki Müren in yaptıkları ve ülkemizde olan önemli olaylarda kronolojik olarak sergileniyor. İstanbul’da açılan ilk sergiyi 65 bin kişi tarafından gezildi. 28 Ağustos’a kadar Bodrum’da açık kalacak” dedi.

Sanat Güneşi’nin ilk plağı, gazinolarla yaptığı ilk sözleşmeler, ilk film senaryoları, ve tuttuğu notlar, sergiyi gezenler tarafından büyük bir ilgiyle izlendi. Serginin en ilgi çeken bölümü ise, Zeki Müren’in Bodrum’da çekilen tüm fotoğraflarının sergilendiği bölüm.

 

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

BODRUM DA 1’İ UZMAN ÇAVUŞ 9 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Bodrum’dan yasa dışı yollarla Yunan adalarına geçmeye çalışan 112 kaçak göçmenin yakalanması ...

instagram takipçi satın al