Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
 İSKOÇ GELENEKLERİYLE EVLENDİLER – Bodrum Güncel Haber
Anasayfa / FLAŞ HABER /  İSKOÇ GELENEKLERİYLE EVLENDİLER

 İSKOÇ GELENEKLERİYLE EVLENDİLER

 

Bodrum’da işletmeci Kaya Ören ile İskoç uyruklu Lilias Ören, İskoç gelenekleriyle dünya evine girdi. Düğünde gelinin ve damadın arkadaşları İskoç eteği giydi.

Gümbet Mahallesi’ndeki “Jukebox” isimli mekanın işletmecisi Kaya Ören hayatını İskoç uyruklu Lilias Ören ile birleştirdi. Tepe Taksi mevkisindeki “Jukebox” isimli mekanda İskoç geleneklerine göre yapılan düğüne çok sayıda davetli katıldı.

Düğünde damadın 10 arkadaşı ve gelinin İskoçya’dan Lilias Ören gelen 15 yakını da İskoç eteği giyerek düğüne iştirak etti. Düğünde nikah töreni de İskoç adetlerine göre gerçekleştirildi.

En mutlu gününde Kent Haber’e açıklamalar yapan Kaya Ören, şunları söyledi:

“Ailesi burada yaşıyordu. 11 yıl önce tanıştık ve arkadaş olduk. Daha sonra arkadaşlığımız aşka dönüştü, evlenmeye karar verdik. Kendisinin 2 çocuğu vardı. Onların evladım gibi sevdim, onlar da beni babaları gibi sevdi. Sonra da Koray adında bir oğlumuz oldu. O 3 yaşına girdi. Biz de evlenmeye karar verdik. Eşimin isteği üzerine düğünü İskoç geleneklerine göre yaptık. Daha önce arkadaşım da evlenmişti. Yine o zaman da İskoç eteği giymiştim. Sevdiğim için kendi düğünümde de giydim. Benimle beraber 10 arkadaşım giydi. İskoçya’dan gelen 15 kişi de aynı şekilde giydiler. Seremoni tamamen İskoç geleneklerine göre yapıldı.”

İskoç gelin Lilias Ören de “Çok heyecanlıyım. O kadar heyecanlıyım ki söyleyecek söz bulamıyorum.” dedi.

Törenin ardından gelin ve damat Değirmenler Tepesi’ne fotoğraf çektirmeye gitti.

Kent Haber Hamdi Yörür

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

TEBRİKLER KAYRA

Türkiye Karate Federasyonu’nun ulusal seviyedeki en önemli organizasyonu olan Büyükler Türkiye Karate ...

instagram takipçi satın al