Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
İlhan Berk şiirlerle anıldı
Anasayfa / FLAŞ HABER / İlhan Berk doğumunun 100’üncü yılında şiirler ile anıldı

İlhan Berk doğumunun 100’üncü yılında şiirler ile anıldı

Bodrum Kent Konseyi kültür sanat meclisi ŞİİR Çalışma Grubunun düzenlediği 21 Mart Dünya Şiir Günü Gençlik Şiir Şöleni-4’üncüsü gerçekleştirdi. Doğumunun 100.cü yılında şiirleri ile İlhan Berk anıldı.

22 öğrenci ve 150 izleyicinin katıldığı etkinliğe şair küçük İskender şair Özkan Mert ve İlhan Berk’in oğlu Ahmet Berk’de katkı koydu.

Bundan önceki yıllarda gençlerin kendi yazdıkları şiirler şiir çalışma grubunca Bodrum Belediyesinin destekleri ile kitap haline getirildi ve kendilerine hediye edildi.

Açılış konuşmasını yapan Şiir Çalışma Grubu Temsilcisi Firdevs Şengül her yıl biz çok güzel büyüyoruz diyerek katılımcılara teşekkür etti.

Şengül, bu yıl PEN Şiir ödülünün Mimar Cengiz Bektaş’a verildiğini açıkladı. Cengiz Bektaş’ın ödüllü şiiri okunarak program açıldı. Şengül, gençlerin şiire olan ilgisinden çok memnun olduklarını da sözlerine ekledi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

CHP ADAYI ARAS: DAHA ÇOK KAZANMAK İÇİN, DEĞİŞİM ŞART

CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, Bodrum iş dünyasının en büyük ...

instagram takipçi satın al