Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
İLÇE NÜFUS’TA İLK GÜN YOĞUNLUĞU – Bodrum Güncel Haber
Anasayfa / FLAŞ HABER / İLÇE NÜFUS’TA İLK GÜN YOĞUNLUĞU

İLÇE NÜFUS’TA İLK GÜN YOĞUNLUĞU

Emniyet Genel Müdürlüğünce yürütülen pasaport ve sürücü belgesine dair iş ve işlemler bugün itibariyle Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne devredildi. Bodrum İlçe Nüfus Müdürlüğünde de ilk gün yoğunluğu yaşandı.

2 Nisan itibariyle ehliyet ve pasaport işlemleri de Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne devredildi. Bodrum’da yaşamını sürdüren vatandaşlar da işlemler için İlçe Nüfus Müdürlüğünde yoğunluk oluşturdu.

Konu ile ilgili Kent Haber’e konuşan İlçe Nüfus Müdürü Ahmet Güner, şunları dile getirdi:

“Nüfus müdürlükleri olarak biz veriyoruz. Bugün yoğun ilgi ile karşılaştık. Sistemde teknik hatalar oluştu. Şimdiye çok az sayıda veri alabildik. İlk gün olduğu için çoğu vatandaşımız bankaya paralarını yatırmadan gelmişler, tekrar geri gitmek zorunda kaldılar. Ama süreç işliyor, vatandaşlarımız dekontuyla birlikte geldiğinde ehliyet, pasaport ve kimlik müracaatını buradan yapabilecek. Bugün bir yoğunluğumuz var ama ilerleyen günlerde sorunsuz bir şekilde vatandaşlarımızın işlemlerini yapacağız.”

Güner vatandaşların online randevu almaları durumunda bekleme sürelerinin daha kısa olacağını bildirdi.

Öte yandan İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğünden yapılan basın duyurusunda şu ifadelere yer verildi:

“Emniyet Genel Müdürlüğünce yürütülen pasaport ve sürücü belgesine dair iş ve işlemler 676 sayılı KHK’nin 25 inci maddesi gereğince Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne devredilmiştir.

Böylece; “Pasaport, pasaport yerine geçen belgeler ve sürücü belgelerinde yer alacak bilgiler ile biyometrik verinin türü, niteliği ve alınma yaşını tespit etmek, bu belgelerin tasarımı, temini, basımı, dağıtımı, teslimi ile üretim ve kişiselleştirilmesine ilişkin işlemleri yürütmek ve bunlara dair usul ve esasları belirlemek işi Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün görevleri arasına eklenmiştir.

İlimizde İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü ve İlçe Nüfus Müdürlüklerimizin (Ula ve Kavaklıdere hariç) gerek altyapı ve gerekse fiziki ortamları 02 Nisan 2018 tarihinde pasaport ve sürücü belgelerini verebilecek şekilde hazır hale getirilmiştir.

02.04.2018 tarihinden itibaren “Hususi Damgalı Pasaport” ve “Hizmet Damgalı Pasaport” başvuruları İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğümüzce, “Umuma Mahsus Pasaport” ve “Sürücü Belgesi” başvuruları ise İlçe Nüfus Müdürlüklerimizce alınacaktır.

Bu itibarla vatandaşlarımız;

1-Pasaport ve sürücü belgeleri randevu işlemleri için https://randevu.nvi.gov.tr web adresinden,

2-Hususi ve hizmet damgalı pasaport işlemleri için ise https://randevu.nvi.tr/#/nvi/pasaport-talep-talep-formları web adresinden erişime ulaşabileceklerdir.

3-Ayrıca Alo 199 çağrı merkezini de arayarak randevu alabileceklerdir.

4- Hususi ve Hizmet Damgalı Pasaport başvuru formlarına Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün sitesinin duyurular bölümünden ulaşılabilecektir.”

Kent Haber Hamdi Yörür

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Toplu iş sözleşmesi imzalandı

Bodrum Belediyesi Gıda AŞ ile DİSK Genel-İş Sendikası arasında üç yıllık toplu ...

instagram takipçi satın al