Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
HIRİSTİYAN DİN ADAMI BODRUM AK PARTİDEN ADAY ADAYI - Bodrum Güncel Haber
Anasayfa / FLAŞ HABER / HIRİSTİYAN DİN ADAMI BODRUM AK PARTİDEN ADAY ADAYI

HIRİSTİYAN DİN ADAMI BODRUM AK PARTİDEN ADAY ADAYI

7 Haziran seçimlerinde milletvekili olabilmek amacıyla siyasi partilerde aday adaylığı yarışına Bodrum’dan hıristiyan bir din adamı da katıldı.

Bodrum Ak Patrti İlçe binasında düzenlenen milletvekili aday adayları tanıtım toplantısına Uluslararası Bodrum Lütuf kilisesi görevlisi Protestan din adamı Engin Duran (40) da katıldı. Diyarbakır doğumlu olup aslen Kayserili olduğunu anlatan Engin Duran eşinin de Diyabakır lı olup hıristiyan olduğunu ifade etti. 3 çocuğu da Hristiyan olan Engin Duran 12 yıl önce protestan pastör (din adamı) olduğunu daha önce dini turizmle ilgilendiğini anlattı.

Engin Duran konuşmasında şunları söyledi.”İsmim engin Duran Türküm. Hıristiyanım Bodrum da pastörüm. Başbakanımızın birkaç kere kanaat önderlerine çağrısı oldu. Siyasetle çok eskiden ilgilenmiştim. Ama din adamı olduğum için ilgilenmedim. Daha sonra Başbakanımın birkaç kere gayri müslüm kanaat önderlerine ısrarlı çağrısı oldu neden aday olmuyorlar diye. Bunun üzerine bende Ak Partimden olumlu yanıt verdim. Baba tarafından Kayseriliyim anne tarafından Denizlili. Doğum yerim Diyarbakır. Eşim Diyarbakırlı. Ben şuna inanıyorum. Toplumun farklı kesimlerini de anlayabiliyorum. Benim eşim baba tarafından Kürt. Ben Türk’üm. Oradan birbirimizi anlayabiliyoruz. Ailemiz biraz farklı. Ben 1994 te Hristiyan oldum. Kendi iç huzurumdan dolayı bunu seçtim. Ama bizim ailemizde din konusunda düşünce konusunda bir özgürlük vardır. Kimse kimsenin inancından dolayı yargılamaz. Bununda böyle olması gerekir. Benim annem babam Müslüman, kardeşlerim Müslümandır. Eşimin annesi Müslümandır. Hatta namazını kılar. Kayınbiraderim Yahova Şahidi. Ama biz ne kadar farklı inançlara da sahip olsak yine de bir arada huzurlu bir şekilde yaşayabiliyoruz. Ve bu TÜrkiyenin her yerinde olması gereken şey. İnanıyorum ki bende seçildiğim zaman birlik için daha çok gayret edicem. Çünkü tek bir Türkiye var. Nasıl toprak bölünmezse ayrılmazsa halkta insanlarda ayrılmazlar.”

Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp te yaptığı konuşmasında “parti olarak hiçbir kimsenin parti olarak ne özel yaşantısına , ne yaşam tarzına, ne dinine ne mezhebine hiçbir şekilde ne müdahil oluyoruz nede vesayet uyguluyoruz.” dedi.

Ak Parti Bodrum ilçe binasında düzenlenen törende diğer milletvekili aday adayları Dr. Yeşim Avcı, Mimar Nedim İlgün, kontrolör Muhsin Eryılmaz, Avukat Ramazan Yıldırım da katılarak partililere ve basın mensuplarına kendilerini tanıttılar.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

BODRUM’DA AHMET ARAS’LA YEPYENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR

KONACIK, CHP ADAYI ARAS’I BAĞRINA BASTI CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet ...

instagram takipçi satın al