Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
 HERODOT’TA TÜRKÜ ZİYAFETİ - Bodrum Güncel Haber
Anasayfa / HABERLER / SANAT KÜLTÜR /  HERODOT’TA TÜRKÜ ZİYAFETİ

 HERODOT’TA TÜRKÜ ZİYAFETİ

Turgutreis Türk Halk Müziği Korosu’nun Herodot Kültür Merkezi’nde verdiği konsere ilgi yoğun oldu.

Sedat Hazar yönetiminde sahneye çıkan koro, “Keklik Gibi Kanadımı Süzmedim”, “Şu Karşı Yaylada Göç Katar Katar”, “Sen Küçüksün Ölemezsin”, “Çanakkale İçinde Aynalı Çarşı”, “İzmir’in Kavakları” gibi sevilen Türküleri seslendirdi. Salonu dolduran çok sayıda müziksever korunun söylediği Türkülere zaman zaman eşlik etti.

Konser öncesinde bir konuşma yapan Turgutreis Türk Halk Müziği Korosu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücegönül, konsere çok kısa bir sürede hazırlandıklarını ifade ederek, “Bu akşam ülkemizin çeşitli yörelerine ait Türkülerinden oluşan bir repertuar hazırladık. Bir de Azerbaycan, Rumeli ve Kerkük Türkülerine de yer verdik. Yelpazeyi mümkün olduğunca geniş tutmaya çalıştık.” dedi.

Türk Halk Müziği alanında bir boşluk olduğunu ve koro şefi Sedat Hazar’ın birikimlerinden yararlanmak istediklerini ifade eden Yücegönül, “Bu kısa sürede mümkün olduğunca hazırlandık, huzurunuza geldik. Hatalarımız olursa af ola. Biz yola çıktığımızda Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, bizi yüreklendirdi, cesaretlendirdi. Kendisine ve Bodrum Belediyesine teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Koronun performansı, izleyenlerin beğenisini kazandı.

Kent Haber Hamdi Yörür

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

ARAS KARAOVAYI DÜNYAYA TANITACAĞIM

Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, Karaova mitinginde Bodrum’un ...

instagram takipçi satın al