Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
HAYVAN HIRSIZLARINA DİKKAT - Bodrum Güncel Haber
Anasayfa / FLAŞ HABER / HAYVAN HIRSIZLARINA DİKKAT

HAYVAN HIRSIZLARINA DİKKAT

Muğla İl Jandarma Komutanlığı hayvan hırsızlığına karşı vatandaşların tedbirli olmasını istedi. Bu konuda vatandaşlara dikkat edecekleri konuları anlatan aşağıda yer alan açıklama yapılmıştır.

İL JANDARMA KOMUTANLIĞINDAN    DUYURUSU

 1- Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle büyükbaş ve küçükbaş hayvan hırsızlıklarının, hayvan nakilleri ile hayvan satışlarındaki artışa paralel olarak artacağı değerlendirilmektedir. Ekonomik tabanlı bir suç türü olan hayvan hırsızlığı, özellikle kırsalda yaşayan ve hayvancılıkla geçinen halkın geçim kaynaklarını kaybetmesi anlamına gelmektedir. Bu kapsamda jandarma sorumluluk sahasında hayvan hırsızlığının önlenmesine yönelik alınabilecek tedbirler emniyet ve asayişin sağlanması açısından büyük önem arz etmektedir.

 

  1. Muğla Valiliğinin talimatları ile  İl  Jandarma Komutanlığı büyükbaş hayvanlar için “Hayvan Pasaportları” küçükbaş hayvanlar için “Nakil Beyannameleri” kontrol edilip, şüpheli durumlarda ise Veteriner Bilgi Sistemi (TÜRK-VET)’nden gerekli kontroller yapılmakta,  İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün müşterek saha çalışmalarında büyükbaş hayvanlar için İl dışına yapılacak sevklerde ayrıca Veteriner Sağlık Raporu kontrol edilmektedir.

 

  1. Hayvan hırsızlıkların yoğun olarak yaşandığı saatlerde mobil ve sabit kontrol ekipleri oluşturularak yollarda ve hayvan bakım yerlerinde denetimler sürekli hale getirilmiş,  ayrıca   hayvan hırsızlığı  olaylarına karşı hayvan sahipleri cep telefonuyla kısa mesajla  dikkatli olmaları hususunda  bilgilendirilmiştir.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

BODRUM KALESİ MÜZELER GÜNÜNDE KAPILARINI AÇIYOR…

Bodrum’un en önemli simgesi olan Bodrum Kalesinde restorasyon çalışmaları bir yıldır sürüyor. ...

instagram takipçi satın al