Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
HAYDİ TIRHANDİLLER YARIŞA – Bodrum Güncel Haber
Anasayfa / FLAŞ HABER / HAYDİ TIRHANDİLLER YARIŞA

HAYDİ TIRHANDİLLER YARIŞA

Bodrum koyunda sıklıkla rastladığımız yelkenli yarışları organizasyonlarına bir yenisi daha ekleniyor.

Bodrum’da Tırhandil tipi tekne/yatların 2017 yarışları başlıyor.

Bodrum Cup yat yarışlarına da katılan tırhandil sahipleri ve sevenleri kendi sınıflarında yarışmak istemiş ve ilk kez geçtiğimiz yıl Bodrum Cup 2016 öncesi bir organizasyonla Tırhandil Cup 2016 da yarışmışlardı. Ayrıca Bodrum Cup’ta da yarışan, yarışa ve yelkene doyamayan tırhandil âşıkları daha sıklıkla yarışmak için sözleştiler ve 2017 Kış kupası ile başlıyorlar.

Yarışmak bahane yelken yapmak şahane isteğiyle katılım sağlayan Tırhandilciler Ocak ayından itibaren dört ayaktan oluşan bir yarış takvimiyle start alıyorlar. Yarışacak tırhandilleri sahilden seyretme güzelliğinin yanı sıra kış aylarına bir aktivite de kazandıracak.

Türkiye’de ve Dünya’daki tüm tırhandillerin davetli olduğunu meraklıların dikkatine sunarız.

Tırhandil Cup 1.Ayak yarışlarına BODTO Bodrum Ticaret Odası sponsor olmuştur.

Yarışçılara “rüzgârınız kolayınıza pruvanız neta olsun” dileklerimizle.

Tırandil Cup 2017 kış trofesi
1. Ayak 21-22 ocak
2. Ayak 18-19 şubat
3. Ayak 25-26 mart
4. Ayak 15-16 nisan

Ali Dizdar

 

Bir tutkudur TIRHANDİL.

Boyu ortalama 9 ila 20 metre arasında başı kıçı (arkası) aynı balta baş şeklinde olan tırhandil modeli tekneler, eski zamanların taşımacılıkta balıkçılıkta ve süngercilikte çok çalışan denizci tekneleri.

Şimdilerde yelken tutkunlarının vazgeçilmez tekneleri Tırhandiller. Yunan adaların da balıkçılarının formunu bozmadan kullanmaya devam ettikleri tırhandil tipi balıkçı tekneleri, Bodrum ve Ege kıyı kasabalarında ise, geliştirip turizme adapte edilmiş tekneler

Tırhandil tipi tekneler, başka bir yerde de bu denli şık ve konforlusu yapılmıyor. Bu nedenle Bodrum Tırhandil imalatında rakipsiz.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

ALİ DİZDAR!IN YAZISI: BİR YANGINI SEYREDEN OLMAK

Bağla’ya inen yol kenarında başlayan bu kaçıncı yangın. Her yıl iki-üç kez ...

instagram takipçi satın al